1. Dzisiaj niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
2. W poniedziałek (5 lutego) wspomnienie św. Agaty. Błogosławieństwo chleba na Mszach świętych o godz. 07:00, 08:30 i 18:30.
3. Wyjątkowo 3 lutego w pierwszą sobotę miesiąca z racji spotkania osób konsekrowanych z biskupem, nie odbyły się odwiedziny chorych w domach. Odwiedziny te zostały przeniesione na 10 lutego (najbliższa sobota) od godz. 09:00.
4. W przyszłą niedzielę z racji Dnia św. Walentego, jaki obchodzimy 14 lutego, młodzież ze wspólnoty NINIWA będzie sprzedawać „babeczki ze szczyptą miłości”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na ich wspólnotowy wyjazd.
5. W tym roku opuszcza się przypadające w przyszłą niedzielę (11 lutego) liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Dzień Chorego w naszej parafii będziemy przeżywać 7 marca w czasie naszych wielkopostnych rekolekcji.
6. W naszej parafii w najbliższym czasie odbędą się następujące spotkania:
– 12 lutego (poniedziałek) o godz. 17:00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast poświęcenie świec dla dzieci na Mszy św. szkolnej 16 lutego.
– 13 lutego o godz. 17:00 spotkanie z przewodnikiem dla osób udających się na parafialny wyjazd do Macedonii w czerwcu po festynie parafialnym. Na to spotkanie prosimy o przyniesienie pierwszej zaliczki w wysokości 700 zł.
– 26 lutego o godz. 17:00 spotkanie parafialnej grupy synodalnej.
7. Organizujemy następujące parafialne pielgrzymki:
– dnia 23 marca pielgrzymkę do Kalisza do międzynarodowego sanktuarium św. Józefa. Koszt pielgrzymki to 60 zł;
-dnia 8 kwietnia, w niedzielę Bożego Miłosierdzia, pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, dziś w Gościu Niedzielnym: Dr Wanda Półtawska w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”, wypowiadając się w obronie życia dzieci nienarodzonych, mówi o odpowiedzialności i konieczności uczenia się myślenia. Zachęcamy również do nabywania nowego numeru naszej parafialnej gazetki „U Oblat”. W tym numerze m.in. zdjęcia z pożegnania biskupa Eugeniusza Juretzko OMI w Lublińcu oraz z jego pogrzebu w Kamerunie.
9. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.