1. Zachęcamy do uczestnictwa w czasie Wielkiego Postu w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:00. Tradycyjnie w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej modlimy się za naszych zmarłych w tzw. „Wypominkach”, które można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. W tym roku prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o poprowadzenie rozważań na Drodze Krzyżowej:

– 23.02.2018 r. Odnowa w Duchu Świętym;

– 02.03.2018 r. Kościół Domowy;

– 09.03.2018 r. Młodzież i Ministranci ;

– 16.03.2018 r. Krąg Biblijny i Neokatechumenat;

– 23.03.2018 r. Przyjaciele Misji Oblackich i Żywy Różaniec;

– również 23 marca tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

 1. W każdą niedzielę także Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy również w Wielkim Poście na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.
 2. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:
  II gim. w poniedziałek 19 II, a kl. III gim. w poniedziałek 26 II.
 3. Zachęceni inicjatywami wielkopostnymi przez papieża Franciszka zapraszamy:

– piątek 23 lutego dzień modlitwy i postu w intencji Demokratycznej Republiki Konga i w Południowym Sudanie. W tej intencji w piątek o godz. 15:00 Nabożeństwo Koronką do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do 16:45

– zbiórka jałmużny wielkopostnej do puszek przed kościołem 25 lutego na pomoc dla dzieci w Afryce oraz 4 marca na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach

– w dniach z 9 na 10 marca „24 godziny dla Pana” sprawowanie sakramentu pojednania w kontekście adoracji eucharystycznej dla dekanatów Lubliniec, Sadów i Woźniki w Koszęcinie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 1. 26 lutego o godz. 17:00 spotkanie parafialnej grupy synodalnej. Proszę uczestników spotkań synodalnych o odebranie materiałów u siostry w zakrystii.
 2. Już dziś zapraszamy na rekolekcje parafialne połączone z peregrynacją Relikwii Drzewa Krzyża Świętego z naszej parafii. Rekolekcje będą się odbywały od soboty 3 marca do środy 7 marca. poprowadzi je o. Michał Tomczak OMI z Sanktuarium Świętego Krzyża. Szczegóły na plakatach w gablocie.
 3. Organizujemy następujące parafialne pielgrzymki:

– dnia 16 marca pielgrzymkę do Kalisza do międzynarodowego sanktuarium św. Józefa. Koszt pielgrzymki to 60 zł;

– dnia 8 kwietnia, w niedzielę Bożego Miłosierdzia, pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

– w dniach od 4 do 10 czerwca do Macedonii z nawiedzeniem Skopje miejsca urodzenia Matki Teresy z Kalkuty i odpoczynkiem nad jeziorem Ohrid.

 1. Krzysztof zaprasza chłopców od 3 klasy SP wzwyż do wstąpienia w szeregi ministrantów. Zbiórki w każdą sobotę o godz. 10:00 w klasztorze.
 2. Wczoraj w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się dekanalny etap Ministranckich Mistrzostw Diecezji w piłce nożnej halowej. Nasi ministranci w każdej kategorii wiekowej zajęli 2 miejsce. Gratulujemy osiągnięcia.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi. W najnowszym Małym Gościu obrazek ze św. o. Pio oraz jego radami jak dobrze się spowiadać.
 4. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.