1. W naszej parafii rozpoczęliśmy parafialne wielkopostne rekolekcje połączone z peregrynacją Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Rekolekcje będą się odbywały od soboty 3 marca do środy 7 marca, prowadzi je o. Michał Tomczak OMI z Sanktuarium Świętego Krzyża. Rekolekcje będą się odbywały według następującego planu:

– w sobotę 3 marca o godz. 18:30 powitanie i wprowadzenie Relikwii Drzewa Krzyża świętego;

– w niedzielę 4 marca Msze święte w tradycyjnych godzinach, a Gorzkie Żale piętnaście minut wcześniej o godz. 17:15;

– od poniedziałku 5 marca do środy 7 marca Msze św. o godz. 7:00, 8:30 i 18:30. Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego o godz. 15:00. Nabożeństwo przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego o godz. 19:30;

– w środę 7 marca dzień chorych w naszej parafii. Z tej to okazji Msza św. dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10:00. Tego dnia również nabożeństwo pożegnania Relikwii Drzewa Krzyża Świętego o godz. 19:30.

  1. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:00. Tradycyjnie w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej modlimy się za naszych zmarłych w tzw. „Wypominkach”, które można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. W tym roku prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o poprowadzenie rozważań na Drodze Krzyżowej:

– 09.03.2018r. Młodzież i Ministranci;

– 16.03.2018r. Krąg Biblijny i Neokatechumenat;

– 23.03.2018r. Przyjaciele Misji Oblackich i Żywy Różaniec;

– również 23 marca tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

  1. W każdą niedzielę także Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy również w Wielkim Poście na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30 (wyjątkowo w czasie rekolekcji nabożeństwo Gorzkie Żale 17:15)
  2. Zachęceni inicjatywami wielkopostnymi przez papieża Franciszka zapraszamy:

– zbiórka jałmużny wielkopostnej do puszek przed kościołem 4 marca na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach

– w dniach z 9 na 10 marca „24 godziny dla Pana” sprawowanie sakramentu pojednania w kontekście adoracji eucharystycznej dla dekanatów Lubliniec, Sadów i Woźniki w Koszęcinie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  1. Po Mszach św. nasza Caritas rozprowadza przy biurze parafialnym świeczki wielkanocne. W cenie: mała 2,50 zł., średnia 5 zł., a duża 8 zł.
  2. Organizujemy następujące parafialne pielgrzymki:

– dnia 16 marca pielgrzymkę do Kalisza do międzynarodowego sanktuarium św. Józefa. Koszt pielgrzymki to 60 zł;

– dnia 8 kwietnia, w niedzielę Bożego Miłosierdzia, pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

– w dniach od 4 do 10 czerwca do Macedonii z nawiedzeniem Skopje miejsca urodzenia Matki Teresy z Kalkuty i odpoczynkiem nad jeziorem Ohrid.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: O świeckich zakonnikach zwanymi tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Ukazał się tez nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
  2. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.