1. Rozpoczął się w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny. Przez najbliższy tydzień trwać będzie Oktawa Wielkanocna, w czasie której szczególnie zapraszamy do udziału w Eucharystii. Z tej to racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji przypadającej Oktawy Wielkanocy opuszcza się liturgiczny obchód pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę oraz tradycyjnie będzie zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dziś i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 18:00. W pozostałe dni w godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
  4. Za tydzień prosimy o przyniesienie skarbonek, do których przez Wielki Post zbieraliśmy jałmużnę postną i złożenie przed Mszą przy ołtarzu.
  5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę dnia 8 kwietnia, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, do Krakowa – Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  6. Za tydzień w sobotę o godz. 15:00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: w radości zmartwychwstania Pańskiego: Droga do Emaus jako dziewięć stacji drogi „po-krzyżowej” – Jezus leczy serca i przywraca nadzieję. Ukazał się tez nowy numer naszej parafialnej gazetki U oblat.
  8. Składamy serdeczne podziękowania osobom, które włożyły wiele serca i czasu w przygotowanie i przebieg Liturgii Triduum Paschalnego, osobom sprzątającym kościół i dekorującym naszą świątynię:

– współbraciom, siostrze Aldonie, diakoni dekoracyjnej;

– Liturgicznej Służbie Ołtarza;

– młodzieży;

– osobom, które zaciągnęły wartę honorową i czuwanie przy Grobie Pańskim;

– oraz wielkiej grupie osób świeckich, których nie sposób nawet tutaj zliczyć.

Za wszelkie okazane dobro i współpracę Bóg zapłać. W intencji wszystkich zaangażowanych jako podziękowanie zostanie odprawiona Msza św.

  1. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej Miłych Gościom i bardzo Kochanym Parafianom składają serdeczne życzenia.