1. Niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 2. Zaproszenia na uroczystości komunijne i rocznicowe w naszej parafii:

– 29 kwietnia w niedzielę o godz. 11:30 – Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci Szkoły katolickiej;

– 13 maja w niedzielę o godz. 11:30 – Pierwsza Komunia św. dla dzieci Szkoły katolickiej;

– 27 maja w niedzielę o godz. 11:30 – Pierwsza Komunii św. dla z naszej parafii ;

– 3 czerwca w niedzielę o godz. 11:30 – Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z naszej parafii.

 1. Od wtorku rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc maj na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie. Z racji 450 rocznicy śmierci naszego Patrona rozważania Apelu Jasnogórskiego będą o życiu św. Stanisława Kostki.
 2. Burmistrz Miasta zaprasza w dniu 3 maja o godz. 09:00 na uroczystości z okazji Święta Narodowego, które odbędą się na terenie Cmentarza Wojskowegow Lublińcu. Podczas uroczystości zostanie odprawiona Msza św. polowa w intencji Ojczyzny i Miasta.
 3. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
 4. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Czwartek: Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami;

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą o godz. 07:00, 08:30, 17:00 (szkolna) i 18:30;

– Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 08:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.

 1. Odwiedziny naszych chorych w domach: o. Proboszcz i o. Adam w pierwszą sobotę miesiąca 5 maja od godz. 09:00, a o. Krzysztof wyjątkowo odwiedzi chorych 1 maja tj. we wtorek od godz. 09:00.
 2. Za tydzień w niedzielę 6 maja z racji minionego Tygodnia Modlitw o Powołania gościć będziemy Misjonarzy Oblatów z Misyjnego Seminarium Duchownego w Obrze, którzy wygłoszą kazanie, przeprowadzą animacje powołaniową oraz będą zbierali ofiary na Misyjne Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów M.N.                w Obrze.
 3. W Roku św. Stanisława Kostki z racji rocznicy 450 jego śmierci organizujemy Jubileuszową parafialną pielgrzymkę do Rostkowa – miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. W programie: nawiedzenie kościoła św. Andrzeja Boboli w Warszawie oraz Gietrzwałd, Głotowo, Święta Lipka i Stoczek Klasztorny. Koszt wyjazdu 660 zł. Zapisy w biurze parafialnym wraz z zaliczką 100 zł. Pielgrzymka trwa 6 dni. Wyjazd 3 września.
 4. Śląska Izba Rolnicza i Rada Powiatu Lublinieckiego zapraszają na XXII Regionalną Pielgrzymkę Rolników do Lubecka 5 maja. Uroczysta Msza św. o godz. 10:00.Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: O nowej polskiej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei.
 6. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.