1. Zachęcamy do uczestnictwa w czasie Wielkiego Postu w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:00 (na to nabożeństwo możemy składać wypominki). W tym roku prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o poprowadzenie rozważań na Drodze Krzyżowej:

– 17.03.2017 r. Kościół Domowy

– 24.03.2017 r. Przyjaciele Misji Oblackich i Żywy Różaniec

– 31.03.2017 r. Apostolat Maryjny i Krąg Biblijny

– 07.04.2017 r. Młodzież i Ministranci

W każdą niedzielę także Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy również w Wielkim Poście na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.

  1. W poniedziałek 13. dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu

– 18:00 – Różaniec Fatimski

– 18:30 – Msza św. z kazaniem

  1. W piątek przypada III piątek miesiąca. Msza św. wieczorna o Bożym Miłosierdziu następnie modlitewne czuwanie prowadzone przez młodzież do nabożeństwa Apelu Jasnogórskiego o 21:00. Również w piątek wieczorna Msza św. o godź. 18:30 będzie sprawowana w intencji Lublinieckiego Klubu Sportowego SPARTA na rozpoczęcie sezonu.
  2. W tym roku we wrześniu będziemy przeżywać przed odpustem Odnowienie Misji świętej. Z tej racji nasze wielkopostne dni skupienia będę prowadzone jako „wielkopostne zamyślenia” w dniach od 25 do 30 marca. Spotkanie te poprowadzą wspólnoty parafialne dając tym jednocześnie świadectwo swego charyzmatu (w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w tygodniu o godz. 18:30)

– 26 marca (niedziela) młodzież ze wspólnoty NINIWA

– 27 marca (poniedziałek) Kościół Domowy

– 28 marca (wtorek) Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży

– 29 marca (środa) Krąg Biblijny

– 30 marca (czwartek) Neoketechumenat

  1. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Torunia. W programie odwiedzenie rozgłośni Radia Maryja i telewizji Trwam, nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz nawiedzenie sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Koszt 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  2. W dniach od 4 do 9 września br. organizujemy pielgrzymkę na Podkarpacie. W programie zwiedzenia Wieliczki, kopalni soli wraz z Eucharystią w kaplicy oraz nawiedzenie miejsc: Strachocin – sanktuarium św. Andrzeja Boboli oraz Kalwaria Pacławska, Dukla, Miejsce Piastowe, Dębowiec – polskie La Salette oraz Jodłowa i Tuchów. Koszt pielgrzymki zostanie podany w późniejszym czasie.
  3. Spotkanie organizacyjne udających się w czerwcu do Chorwacji i Medjugorie: czwartek 16 marca o godz. 17:00. Prosimy o dostarczenie wtedy kolejnej raty 500zł oraz przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.
  4. Dzisiaj 12 marca zbiórka przed kościołem do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce natomiast za tydzień zbiórka na pomoc Ośrodkowi Rehabilitacyjno-edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rusinowicach.
  5. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.