1. Zachęcamy do uczestnictwa w czasie Wielkiego Postu w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:00 (na to nabożeństwo możemy składać wypominki). W tym roku prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o poprowadzenie rozważań na Drodze Krzyżowej:

– 24.03.2017 r. Przyjaciele Misji Oblackich i Żywy Różaniec

– 31.03.2017 r. Apostolat Maryjny i Krąg Biblijny

– 07.04.2017 r. Młodzież i Ministranci

W każdą niedzielę także Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy również w Wielkim Poście na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.

  1. W tym roku we wrześniu będziemy przeżywać przed odpustem Odnowienie Misji Świętej. Z tej racji nasze wielkopostne dni skupienia będę prowadzone jako „wielkopostne zamyślenia” w dniach od 25 do 30 marca. Spotkanie te poprowadzą wspólnoty parafialne dając tym jednocześnie świadectwo swego charyzmatu (w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w tygodniu o godz. 18:30)

– 26 marca (niedziela) młodzież ze wspólnoty NINIWA

– 27 marca (poniedziałek) Kościół Domowy

– 28 marca (wtorek) Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży

– 29 marca (środa) Krąg Biblijny

– 30 marca (czwartek) Neoketechumenat

  1. W sobotę w kościele katedralnym o godz. 10:30 Msza św. jubileuszowa z okazji 25-lecia naszej diecezji, podczas której zostanie oficjalnie otworzony I Synod Diecezji Gliwickiej.
  2. Również w sobotę (25 marca) Uroczystość Zwiastowania N. M. P. – jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Uroczysta deklaracja odbędzie się na Mszy św. o godz. 18:30. Chętnych do podjęcia Duchowej Adopcji zapraszamy do zakrystii przed Mszą św.
  3. Nasza Parafia pragnie po raz kolejny przyłączyć się do akcji „Oczyść dom i świat z elektryczności – Zostań Patronem polskich misjonarzy”, poprze zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Taka zbiorka będzie miała miejsce na placu przykościelnym obok wieży w wyznaczonym miejscu. Wywóz sprzętu i zakończenie zbiorki w piątek 24 marca o godz. 11:00.
  4. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Torunia. W programie odwiedzenie rozgłośni Radia Maryja i telewizji Trwam, nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz nawiedzenie sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Koszt 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  5. W dniach od 4 do 9 września br. organizujemy pielgrzymkę na Podkarpacie. W programie zwiedzenia Wieliczki, kopalni soli wraz z Eucharystią w kaplicy oraz nawiedzenie miejsc: Strachocin – sanktuarium św. Andrzeja Boboli oraz Kalwaria Pacławska, Dukla, Miejsce Piastowe, Dębowiec – polskie La Salette oraz Jodłowa i Tuchów. Koszt pielgrzymki zostanie podany w późniejszym czasie.
  6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Ośrodkowi Rehabilitacyjno-edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rusinowicach.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Formularz, na którym możesz złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci. To kolejna akcja w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. W Małym Gościu Niedzielnym skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną oraz wszystko o Jałmużnie.
  8. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.