1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare): zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy.
 2. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w czasie Wielkiego Postu w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:00 (na to nabożeństwo możemy składać wypominki). W tym roku prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o poprowadzenie rozważań na Drodze Krzyżowej:

– 31.03.2017 r. Młodzież i Ministranci

– 07.04.2017 r. Apostolat Maryjny i Krąg Biblijny

 1. W tym roku we wrześniu będziemy przeżywać przed odpustem Odnowienie Misji Świętej. Z tej racji nasze wielkopostne dni skupienia będę prowadzone jako „wielkopostne zamyślenia” w dniach od 25 do 30 marca. Spotkania te poprowadzą wspólnoty parafialne dając tym jednocześnie świadectwo swego charyzmatu (dzisiaj na wszystkich Mszach św., a w tygodniu o godz. 18:30)

– 26 marca (niedziela) młodzież ze wspólnoty NINIWA

– 27 marca (poniedziałek) Kościół Domowy

– 28 marca (wtorek) Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży

– 29 marca (środa) Krąg Biblijny (prosimy przynieść ze sobą Pismo św.)

– 30 marca (czwartek) Neoketechumenat

 1. W sobotę w kościele katedralnym o godz. 10:30 została odprawiona Msza św. jubileuszowa z okazji 25-lecia naszej diecezji, podczas której oficjalnie został otworzony I Synod Diecezji Gliwickiej.
 2. W poniedziałek o godz. 16:00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Caritas.
 3. W tygodniu przypada I sobota miesiąca: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. Również w sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00.
 4. Po Mszach św. nasza Caritas rozprowadza przy biurze parafialnym świeczki wielkanocne. W cenie: mała 3 zł., średnia 5 zł., a duża 15 zł.
 5. Droga Krzyżowa ulicami miasta Lubliniec 7 kwietnia. Rozpoczęcie na placu przy kościele św. Mikołaja o godz. 18:30.
 6. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do wzięcia udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności dla najbardziej potrzebujących. W dniach 31 marca do 2 kwietnia będzie można włączyć się do tej akcji w większości sklepów w naszym mieście.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawieni ludzi, a nie o naprawienie świata – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji. Najbardziej poruszające wydarzenia w minionym 25 – leciu naszej Gliwickiej diecezji.
 8. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.