1. Rozpoczął się w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny. Przez najbliższy tydzień trwać będzie Oktawa Wielkanocna, w czasie której szczególnie zapraszamy do udziału w Eucharystii. Z tej to racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę oraz tradycyjnie będzie zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dziś i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 18:00. W pozostałe dni w godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
  4. Za tydzień prosimy o przyniesienie skarbonek, do których przez Wielki Post zbieraliśmy jałmużnę postną i złożenie przed Mszą przy ołtarzu. Również w Niedzielę Miłosierdzia decyzją Episkopatu Polski w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz osób dotkniętych wojną w Syrii, szczególnie w Aleppo. Natomiast 30 kwietnia zbiorka do puszek na cele Caritas parafialnej i diecezjalnej.
  5. W weekend majowy od 29 kwietnia do 2 maja w naszej parafii odbędzie się ogólnopolski Zjazd Niniwy. Przyjedzie ok. 250 młodych ludzi z naszych oblackich parafii. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o przyjęcie tych młodych ludzi do siebie na nocleg i zapewnienie im śniadania. Młodzież będzie miała swoje śpiwory. Chętnych prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym.
  6. W dniu 23 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Kraków – Łagiewniki. Koszt wyjazdu 45 zł. wyjazd o godz. 06:00 rano. Zapisy w kancelarii parafialnej (wpłata przy zapisie + PESEL i nr telefonu).
  7. Organizujemy wyjazd do Katowic na Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich 29.04.2017 r. Koszt 25 zł. Zapisy w biurze parafialnym, wyjazd o godz. 8:30.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Byłem całkowicie pewny, że ten urząd nie jest moim powołaniem, że Bóg mi teraz, po wyczerpujących latach, trochę spokoju i wytchnienia – stwierdził Josef Ratzinger. Okazała się inaczej. W 2005 roku właśnie kard. Ratzinger został wybrany na biskupa Rzymu. Dzisiaj, tj. 16 kwietnia kończy 90 lat. Jak zapamięta go historia?
  9. Składamy serdeczne podziękowania osobom, które włożyły wiele serca i czasu w przygotowanie i przebieg Liturgii Triduum Paschalnego, osobom sprzątającym kościół i dekorującym naszą świątynię:

– współbraciom, siostrze Aldonie, diakoni dekoracyjnej

– Liturgicznej Służbie Ołtarza

– osobom, które zaciągnęły wartę honorową i czuwanie przy Grobie Pańskim

– oraz wielkiej grupie osób świeckich, których nie sposób nawet tutaj zliczyć

Za wszelkie okazane dobro i współpracę Bóg zapłać. Wszystkim zaangażowanym jako podziękowanie w Waszej intencji zostanie odprawiona Msza św. 07.05.2016 r. o godz. 11:30.

  1. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej miłych Gościom i bardzo kochanym Parafianom składają serdeczne życzenia, abyście w swoim sercu doświadczyli radości spotkania ze zmartwychwstałym Chrystusem. Radość ta niech uzdalnia każdego z nas do wypełniania nakazu misyjnego Chrystusa by w codzienności „iść i głosić” pełne nadziei prawdy wiary. Radosnego Alleluja!!!