1. W naszej parafii przeżywamy szczególny czas – Święto Młodych jakim jest ogólnopolski Zjazd Nininy. Wszystkich uczestników serdecznie witamy, życzymy owocnego przeżycia tych dni. Bardzo dziękujemy tym którzy na noclegi pod swój dach przyjęli młodzież. Szczególnie zapraszamy na wspólną Eucharystię w niedzielę o godz. 11:30 z udziałem Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów M.N. o. Pawła Zająca OMI oraz na spektakl w wykonaniu „Zespołu A”: „życie jest większe od legend” – w poniedziałek 01 maja o godz. 19:00.
 2. Dzisiejszej niedzieli w naszej parafii gościmy pochodzącego z Białorusi diakona Pawła Lemekha OMI z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze, który głosi kazania powołaniowe oraz zbiera kolektę na nasze oblackie seminarium.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny, który jest jednocześnie Pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Św. po hasłem „weź i czytaj”. Zapraszamy na Nabożeństwo Słowa Bożego dzisiaj w niedzielę o godz. 18:00 oraz w czwartek, piątek i sobotę na wspólne czytanie Listu do Galarów przed majowym nabożeństwem o godz. 17:45.
 4. Od poniedziałku rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym, zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc maj na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie, które z racji 100 lecia objawień M.B. w Fatimie zakończymy precesją światła, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 5. Burmistrz Miasta zaprasza w dniu 3 maja o godz. 09:00 na uroczystości z okazji Święta Narodowego, które odbędą się na terenie Cmentarza Wojskowego w Lublińcu. Podczas uroczystości zostanie odprawiona Msza św. polowa w intencji Ojczyzny i Miasta.
 6. W środę 03 maja Uroczystość NMP¸ Królowej Polski, msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
 7. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Czwartek: Msza św. z komunią pod dwiema postaciami,

– Pierwszy Piątek, spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 07:00, 08:30, 17:00 (szkolna) i 18:30

– Pierwsza Sobota, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 08:00. . O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. Również w sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 09:00.

 1. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas parafialnej i diecezjalnej.
 2. Ochotnicza Straż Pożarna w Lublińcu w tym roku odchodzi 135 rocznicę. Z tej to okazji Strażacy i organizatorzy jubileuszu zapraszają na uroczystą Msze św. dziękczynną w sobotę 06 maja o godz. 10:00 w naszym kościele.
 3. Rada Parafialna i duszpasterze zapraszają na Msze św. urodzinową (50 lat) i imieninową o. Proboszcza w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: najpierw żyli na kocią łapę, potem w białym małżeństwie, a na koniec przyjęli sakrament, czyli małżeńska historia z Jezusem, Natomiast w majowym „Małym Gościu” plakat z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.