1. Trwa maj – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc maj na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie, które z racji 100-lecia objawień M.B. w Fatimie zakończymy procesją światła, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  2. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: kl. I gim. – wtorek (9 V),
    II gim. – wtorek (16 V) po wieczornych Mszach św.
  3. W sobotę 13. dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, na którą szczególnie zapraszamy starszych naszych parafian, po niej różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00

– 17:00 – nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– 18:00 – Nabożeństwo majowe

– 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Wspólnotę Rodzin Oblackich.

  1. Już dzisiaj zapraszamy w piątek 19 maja na wieczorną Msze św. w intencji Wspólnoty Rodzin Oblackiech. Po niej coroczne spotkanie w sali parafialnej.
  2. Informacje dotyczące I Komunii oraz Rocznicy I Komunii:

– 14 maja godz. 11:30 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci Szkoły Katolickiej (w tym samym czasie prosimy, by niezainteresowani I Komunią uczestniczyli we Mszy św. parafialnej w dolnym kościele)

– 28 maja godz. 11:30 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii św. Stanisława Kostki (w tym samym czasie prosimy, by niezainteresowani I Komunią uczestniczyli we Mszy św. parafialnej w dolnym kościele) Spotkania dla tej grupy rozpoczną się we wtorek 16 maja o godz. 17:00.

– 4 czerwca godz. 11:30 Rocznica I Komunii św. Spotkanie dla tej grupy dzieci 31 maja oraz 1 i 2 czerwca godz. 17:00.

  1. Trwają przygotowania do VII Festynu parafialnego U Oblat, który odbędzie się 4 czerwca. Jak co roku podczas Festynu parafialna Caritas prowadzi Loterię Fantową. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie dowolnych fantów, które można złożyć w biurze parafialnym czy zakrystii.
  2. Za tydzień II niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: ks. abp Henryk Hoser wrócił z Medjugorje jako specjalny wysłannik Stolicy Apostolskiej. Zobaczył tam tysiące modlących się ludzi, pełne konfesjonały, tradycyjne formy pobożności i wytatuowanych mężczyzn po przejściach wyrabiających różańce. Natomiast w majowym „Małym Gościu” plakat z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. Ukazał się tez nowy numer Misyjnych Dróg oraz naszej parafialnej gazetki U Oblat.
  4. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.