1. Trwa maj – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc majna nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie, które z racji 100-lecia objawień M.B. w Fatimie zakończymy procesją światła, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Procesje do krzyży po wieczornych Mszach świętych:

– poniedziałek do krzyża Oblackiego

– wtorek do krzyża misyjnego

– środa do figury bł. Józefa Cebuli OMI

 1. Od piątku podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłanie Ducha Św.
 2. W poniedziałek o godz. 18:00 w salce parafialnej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 3. Za tydzień 28 maja godz. 11:30 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii św. Stanisława Kostki (w tym samym czasie prosimy, by niezainteresowani I Komunią uczestniczyli we Mszy św. parafialnej w dolnym kościele)
 4. 4 czerwca godz. 11:30 Rocznica I Komunii św. Spotkanie dla tej grupy dzieci 31 maja oraz 1 i 2 czerwca godz. 17:00.
 5. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy duszpasterza z parafii w Kochcicach, który będzie głosił kazania oraz zbierał ofiary na nowo-budujący się kościół.
 6. W niedzielę 4 czerwca zapraszamy do udziału w VII Festynie Rodzinnym „U Oblat”. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 14:30. W programie między innymi: występy dzieci ze szkoły katolickiej oraz naszej scholii parafialnej, inscenizacja pt. „Podróż Bolka i Lolka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych Gości. Ponadto wiele innych atrakcji: Loteria Fantowa prowadzona przez Caritas (do której prosimy o składanie fantów w biurze parafialnym), bufet prowadzony przez Oazę Rodzin, prezentacja twórczości uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zwiedzanie wozów Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem karetki pogotowia, euro bungee, dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, kule wodne, pokazy i doświadczenia naukowe. Nasz festyn zakończymy o godz. 20:00 koncertem Krystyny Giżowskiej. Już dzisiaj dziękujemy za współpracę władzom Miasta i Powiatu. W tym dniu Imprezami towarzyszącymi są: Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Festyn Nauki Zespołu Szkół im św. Edyty Stein.
 7. 17 czerwca wspomnienie bł. o. Józefa Cebuli OMI. Dlatego organizujemy wyjazd do Malni – rodzinnego miasta błogosławionego na uroczystości dziękczynne. W planie Msza św., Koronka do Bożego Miłosierdzia i wspólny poczęstunek. Zapisy w biurze parafialnym.
 8. W minionych tygodniu nasz kościół wzbogacił się o nowe sedilia (miejsca przewodniczenia dla kapłanów). Ofiarodawcom, którzy pragną pozostać anonimowi, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? Natomiast w Małym Gościu Niedzielnym magnes na dobre wiadomości dziecka dla mamy.
 10. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.