1. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00 oraz na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie, które z racji 100-lecia objawień M.B. w Fatimie zakończymy procesją światła, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec. W miesiącu czerwcu będziemy codziennie odprawiać nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedziele o godz. 18:00.
 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy duszpasterza z parafii w Kochcicach, który głosi kazanie oraz zbiera ofiary na nowy budujący się kościół.
 3. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę – Wigilie Uroczystości – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczorne czuwanie. O godz. 20:00 krótka konferencja, o 20:15 modlitwa Uwielbienia zakończona o 21:00 Mszą św.
 4. Dzisiaj 28 maja godz. 11:30 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii św. Stanisława Kostki (w tym samym czasie prosimy, by niezainteresowani I Komunią uczestniczyli we Mszy św. parafialnej w dolnym kościele).
 5. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Czwartek: Msza św. z komunią pod dwiema postaciami, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 18:00.

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 (szkolna) i 18:30. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież od klasy 1 gimnazjum wzwyż na Mszę św. młodzieżową o godz. 19:30 w oratorium w salkach parafialnych (wejście od strony targowiska).

– Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 08:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. Również w sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00.

 1. Za tydzień 4 czerwca o godz. 11:30 Rocznica I Komunii św. Spotkanie dla tej grupy dzieci 31 maja oraz 1 i 2 czerwca godz. 17:00.
 2. Zapraszamy do udziału w VII Festynie Rodzinnym „U Oblat” w niedzielę 04 czerwca, który rozpocznie się Eucharystią o godz. 14:30. W programie między innymi: występy dzieci ze szkoły katolickiej oraz naszej scholii parafialnej, inscenizacja pt. „Podróż Bolka i Lolka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych Gości. Ponadto wiele innych atrakcji: Loteria Fantowa prowadzona przez Caritas (do której prosimy o składanie fantów w biurze parafialnym), bufet prowadzony przez Oazę Rodzin, prezentacja twórczości uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zwiedzanie wozów Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem karetki pogotowia, euro bungee, dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, kule wodne, pokazy i doświadczenia naukowe. Nasz festyn zakończymy o godz. 20:00 koncertem Krystyny Giżowskiej. Już dzisiaj dziękujemy za współpracę władzom Miasta i Powiatu. W tym dniu Imprezami towarzyszącymi są: Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Festyn Nauki Zespołu Szkół im św. Edyty Stein.
 3. Za tydzień z racji Festynu nie będzie spotkania formacyjnego wspólnoty Żywego Różańca. To spotkanie odbędzie się w następną niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 14:30.
 4. Parafia organizuje coroczny wyjazd do Malni – rodzinnej miejscowości bł. o. Józefa Cebuli OMI. W programie nawiedzenie sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, o godz. 12:00 uroczysta Msza św. w Malni, następnie poczęstunek i nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia. Wyjazd 17 czerwca o godz. 9:00, koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę 4 czerwca przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Czego mogą nauczyć nas mali mistycy z Fatimy – 10 letnia Hiacynta i 11 letni Franciszek? To niezwykłe, że Franciszek nie szukał pociechy u Boga, ale swoją modlitwą sam chciał Go pocieszać.
 7. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.