1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii gościmy
  Dominika Ochlaka OMI z naszego Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku, który głosi kazania, a przed kościołem zbiera ofiary na Festiwal Życia w Kodniu.
 2. Dziś II niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna.
 3. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:
  w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę o godz. 18:00.
 4. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, na którą zapraszamy szczególnie starszych i chorych parafian, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

– 17:00 – błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– 18:00 – Różaniec Fatimski

– 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Mieszkańców dzielnicy Wymyślacz. Naszą procesję zakończymy przy figurze bł. Józefa Cebuli OMI z racji przypadającego jego liturgicznego wspomnienia w tych dniach.

 1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 07:00, 08:00 (nie jak zwykle w niedzielę o 08:30), po niej procesja do czterech ołtarzy, a bezpośrednio po procesji Msza św. Następne Msze św. o godz. 14:30 i 18:30. Zachęcamy do wzięcia udziału w procesji: dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów oraz sztandary i feretrony.
 2. W Uroczystość Bożego Ciała kazania wygłosi o. Karol Dudek OMI, który w ostatnim roku w naszym klasztorze odbywał starz pastoralny. Neoprezbiter po Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 3. Również w Boże Ciało o godz. 08:00 Mszy św. będzie przewodniczył o. Jarosław Wachowski OMI, dotychczasowy ekonom naszego klasztory, który decyzją
  Prowincjała od 1 lipca będzie pełnił posługę ekonoma w klasztorze w Katowicach.
 4. W Boże Ciało zapraszamy także na wieczór uwielbienia od godz. 19:00 na nasz lubliniecki Rynek. Koncert ten poprowadzą siostra Anna Bałchan oraz Magda Anioł. Wśród wykonawców usłyszymy kwartet smyczkowy Altra Volta oraz lubliniecki chór Con Brio. Nie zabraknie także śpiewających Oblatów. Za tydzień przed kościołem będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary przeznaczonej na pokrycie kosztów organizacji koncertu.
 5. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. z nieszporami i procesją Eucharystyczną o godz. 18:30.
 6. W piątek 16 czerwca biskup Gliwicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. Z racji Festynu (jaki miał miejsce tydzień temu) spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj (11 czerwca) po Mszy św. o godz. 14:30.
 8. Parafia organizuje coroczny wyjazd do Malni – rodzinnej miejscowości bł. o. Józefa Cebuli OMI. W programie nawiedzenie sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim,
  o godz. 12:00 uroczysta Msza św. w Malni, następnie poczęstunek i nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia. Wyjazd 17 czerwca o godz. 9:00, koszt 30 zł. Zapisy
  w biurze parafialnym.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek niezbędny w czasie procesji Bożego Ciała – śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi. Tradycyjne śpiewy, duży, wyraźny druk.
 10. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.