1. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 z wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
  2. Dzisiejszej niedzieli 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W naszej parafii gościmy misjonarzy ze wspólnoty neokatechumenalnej. Rodzina Artura i Joanny wraz z dziećmi pracuje w Dublinie w Irlandii. Podczas każdej niedzielnej Mszy św. składają świadectwo o swej pracy misjonarskiej, a po Mszach św. przed kościołem zbierają ofiary na prowadzone misje.
  4. Rusza XI wyprawa NINIWA Team z o. Tomaszem Maniurą OMI i 55 uczestnikami. Tym razem na Islandię! Stowarzyszenie Młodzieży NINIWA zaprasza na rozpoczęcie wyprawy, które odbędzie się w najbliższą środę. O godz. 16:00 inauguracyjna Msza św. w parafialnym kościele w Kokotku, po niej grill dla uczestników i pożegnanie rowerzystów o godz. 18:30.
  5. Parafia w Lublińcu-Steblowie zaprasza na uroczystą Eucharystię w intencji mieszkańców Miasta Lublińca, którego Patronką u Boga jest św. Edyta Stein.
    9 sierpnia tego roku przypada 75. rocznica narodzin dla nieba św. Teresy Benedykty od Krzyża. Jubileuszowej Eucharystii w środę 9 sierpnia o godz. 18:00 będzie przewodniczył Biskup Gliwicki Jan Kopiec.
  6. Za tydzień w niedzielę przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

– błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa podczas Mszy św. dla Rodzin o godz. 10:00.

– po Mszy św. o godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

– 18:00 – Różaniec Fatimski.

– 18:30 – Msza św. zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. „Miriam”.

  1. Parafia organizuje pielgrzymkę na Podkarpacie. W programie: Wieliczka, Stara Wieś, Kalwaria Pacławska, Dukla, Miasto Piastowe oraz Strachocin, gdzie znajduje się sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Wyjazd 4 września o godz. 05:00, powrót w sobotę 9 września. Koszt pielgrzymki 550 zł, zapisy w biurze parafialnym. Uregulowanie opłaty do 20 sierpnia.
  2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: O niewielkiej wyspie Sark w ramach wakacyjnego cyklu „Życie na wyspie”. Można odnieść wrażenie, że zatrzymał się na niej czas, przez co sprawia wrażenie nierzeczywistej i baśniowej.
  3. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.