1. Trwa miesiąc październik – szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

– poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz

– czwartek – Caritas i Apostolat Maryjny

– piątek – Młodzież ze wspólnoty NINIWA i Ministranci

– sobota – Duszpasterze

– niedziela (8 października) Wspólnota Domowego Kościoła

– niedziela (15 października) Krąg Biblijny

– w Tygodniu Misyjnym od 22 do 29 października – Przyjaciele Misji.

 1. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kaplicy Fatimskiej. Dzieci zbierają kolorowe obrazki, które wklejają na plansze. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań jest 140. rocznica objawień Matki Bożej
  w Gietrzwałdzie.
 2. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:

VII kl SP (zapisy) – poniedziałek 9 X

II kl gim. – poniedziałek 16 X

III kl. gim. – poniedziałek 23 X

Szczegóły spotkań na parafialnej stronie internetowej.

 1. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne, które prowadzone są
  w poniedziałki i czwartki po wieczornych Msza św.
 2. W czwartek 12 października święto patronalne Szkoły Katolickiej im. św. Edyty Stein. Uroczysta Msza św. o godz. 10:00, a o 11:00 Uroczysta Akademia z Galą Finałową Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego pod hasłem Idźcie i naśladujcie! dla upamiętnienia 75. rocznicy męczeńskiej śmierci Edyty i Róży Stein.
 3. W piątek przypada 13. dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, szczególnie dla chorych i starszych parafian.

Po Mszy św. różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17:00.

– 17:00 – różaniec dla dzieci i Msza św. szkolna

– 18:00 – Różaniec Fatimski

– 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę  i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Parafialną Wspólnotę Żywego Różańca.

 1. W przyszłą niedzielę 15 października jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła – początek Eucharystią o godz. 14:30.
 2. Dzisiaj II niedziela miesiąca nasza składka inwestycyjna, a przed kościołem decyzją Episkopatu Polaki zbiórka na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
 3. Tradycyjny Dzień Papieski w naszej parafii będziemy obchodzili 15 października.
  W tym dniu przed kościołem młodzież będzie zbierała do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.
 4. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach w dniu 14 października. Wyjazd o godz. 08:30, koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym. W programie przewidziana jest modlitwa Różańcowa, Eucharystia, poczęstunek i konferencja. Powrót ok. godz. 17:00.
 5. 14 października odbędzie się Pierwsze Zebranie Plenarne I Synodu Diecezjalnego
  w Gliwicach. W związku z tym kolejne zebranie naszej parafialnej Grupy synodalnej odbędzie się w poniedziałek 16 października o godz. 17:00.
 6. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W dniach 4 do 10 czerwca 2018 r. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy
  w biurze parafialnym.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: co zrobić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła? W Małym Gościu – audiobook z drugą częścią powieści Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Ukazał się tez nowy numer nasze parafialnej gazetki „U Oblat”.
 8. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.