1. Trwa miesiąc październik – szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

– poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz

– czwartek – Caritas i Apostolat Maryjny

– piątek – Młodzież ze wspólnoty NINIWA i Ministranci

– sobota – Duszpasterze

– niedziela (15 października) Krąg Biblijny

– w Tygodniu Misyjnym od 22 do 29 października – Przyjaciele Misji.

 1. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kaplicy Fatimskiej. Dzieci zbierają kolorowe obrazki, które wklejają na plansze. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań jest 140. rocznica objawień Matki Bożej
  w Gietrzwałdzie.
 2. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:

II kl gim. – poniedziałek 16 X

III kl. gim. – poniedziałek 23 X

Szczegóły spotkań na parafialnej stronie internetowej.

 1. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne, które prowadzone są
  w poniedziałki i czwartki po wieczornych Msza św.
 2. Dzisiaj w niedzielę 15 października jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła – początek Eucharystią o godz. 14:30.
 3. W naszej parafii przeżywamy XVII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.
 4. 14 października odbyło się Pierwsze Zebranie Plenarne I Synodu Diecezjalnego w Gliwicach. W związku z tym kolejne zebranie naszej parafialnej Grupy synodalnej odbędzie się w poniedziałek 16 października o godz. 17:00.
 5. W przyszłą niedziele rozpoczniemy kolejny tydzień misyjny pod hasałem Idźcie i głoście! Tradycyjnie po wszystkich Mszach św. będzie rozprowadzany kalendarz misyjny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Składane ofiary są przeznaczone na cele misyjne.
 6. Krzysztof organizuje wyjazd na młodzieżowy Zjazd Niniwy do Bodzanowa k. Głuchołaz w dniach od 9 do 12 listopada. Koszt uczestnictwa 35zł + koszty dojazdu. Nocleg u rodzin z parafii. W ramach zjazdu wyjazd do Czech (trzeba mieć dowód osobisty lub paszport). Zapisy w biurze parafialnym lub bezpośrednio u o. Krzysztofa Wrzosa OMI.
 7. Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na seans filmowy „Fatima. Ostatnia tajemnica”, który będzie wyświetlony w Kinie Karolinka w dniach 21-22 października 2017r. o godz. 15:00.
 8. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W dniach 4 do 10 czerwca 2018 r. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy
  w biurze parafialnym.
 9. Przy biurze parafialnym do nabycia znicze Caritas. Koszt 3 zł.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: „W dni święte zamknięte” – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedzielę i święta. W dni powszednie warto zrobić zakupy.
 11. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.