1. W ostatnich dniach października zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

– niedziela – Przyjaciele Misji

– poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym

– wtorek – Żywy Różaniec

 1. Dzisiaj w naszej parafii wspominamy w liturgii rocznicę poświęcenia własnego kościoła, a przy tej okazji historię parafii oraz ludzi, którzy ją tworzyli. Dlatego zachęcamy do nabycia zapisków duchowych kleryka Alfonsa Mańki, urodzonego 100 lat temu w Lisowicach (21 października 1917r.) i ochrzczonego w Lubecku, który przed laty uczęszczał do naszego Małego Seminarium w latach 1934 – 1937.
 2. Zapraszamy na V Orszak Świętych w Lublińcu, który odbędzie się 31 października. Orszak rozpocznie się w kościele św. Mikołaja o godz. 18.15, następnie procesja z relikwiami przejdzie ulicami Lublińca i zakończy się Adoracją z modlitwą uwielbienia w naszym kościele.
 3. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona o godz. 14:30. Pozostałe Msze św. w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę. Kartki na wypominki wyłożone są w biurze parafialnym. Prosimy o czytelne wypełnianie jeśli chcemy, by nazwiska naszych zmarłych na modlitwie różańcowej były poprawnie odczytane. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać od 1 listopada o godz. 18:00. Po każdej Mszy św. Caritas parafialna rozprowadza znicze w cenie 3 zł.
 4. 2 listopada (środa) w Dzień Zaduszny zapraszamy na VI Zaduszki Muzyczne u Oblatów:

– godz. 18.00 Różaniec z wypominkami

– godz. 18.30 Uroczysta Msza św. z nieszporami za zmarłych

– godz. 19:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia animowaną przez naszą młodzież ze wspólnoty NINIWA (po niej nastąpi poświęcenie ognia i udanie się na lublinieckie cmentarze).

 1. 3 listopada (piątek) o godz. 20:00 na cmentarzu komunalnym modlitwa za zmarłych kapłanów i zakonników.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej prowadzone są katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki po wieczornych Mszach św. W Czwartek z racji Zaduszek Muzycznych Liturgia wspólnoty neokatechumenatu odbędzie się o godz. 19:30 w salce parafialnej.
 3. W tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 – szkolna i 18:30. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież od klasy 7 SP wzwyż na Mszę św. młodzieżową o godz. 18:45 w oratorium w salkach parafialnych (wejście od strony targowiska).

– Pierwsza Sobota: o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. Również w ten dzień od godz. 9:00 odwiedziny chorych w domach.

 1. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:
 2. VII SP – poniedziałek 6 XI
 3. II gim. – poniedziałek 20 XI
 4. III gim. – poniedziałek 27 XI
 5. W przyszłym roku w dniach od 2 lipca do 8 lipca w Kokotku odbędzie się Festiwal Życia dla młodzieży śląskich diecezji. Wiąże się to z pewnymi kosztami. To dzieło już dzisiaj możemy wspomagać przez korzystanie z naszej restauracji w Przystani Oblackiej, dlatego prosimy z życzliwością przyjąć pewne reklamówki, które znajdziemy po Mszach św. przy naszych samochodach.
 6. Do końca października trwają zapisy na młodzieżowy Zjazd Niniwy w Bodzanowa k. Głuchołaz w dniach od 9 do 12 listopada. Koszt uczestnictwa 35zł + koszty dojazdu. Nocleg u rodzin z parafii. W ramach zjazdu wyjazd do Czech (trzeba mieć dowód osobisty lub paszport). Zapisy w biurze parafialnym lub bezpośrednio u o. Krzysztofa Wrzosa OMI.
 7. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W dniach 4 do 10 czerwca 2018 r. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy
  w biurze parafialnym.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania.
 9. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.