1. Od wczoraj nasza diecezja gliwicka ma nowego biskupa pomocniczego: decyzją papieża Franciszka został nim ks. prał. Andrzej Iwanecki dotychczasowy proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu. Pamiętajmy w modlitwie o biskupie nominacie.
 2. Dzisiaj kazanie głosi i ofiarę zbiera na nowo budujący się kościół duszpasterz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach.
 3. Zapraszamy i przypominamy o wspólnej modlitwie Różańcowej prowadzonej od poniedziałku do piątku o godz. 08:00 przez następujące wspólnoty:

– w poniedziałek prowadzą Róże Różańcowe w powierzonych intencjach

– we wtorek prowadzi Poradnia Rodzinna w intencji rodzin

– w środę Róże Różańcowe w intencji Ojca św. i Ojczyzny

– w czwartek Przyjaciele Misji Oblackich w intencji misjonarzy oraz powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

– w piątek Parafialny Zespół Caritas w intencji ludzi, chorych, ubogich i cierpiących.

 1. Zainteresowanych modlitwą tzw. Wypominek Rocznych prosimy do Adwentu o zgłoszenie w biurze parafialnych w celu uaktualnienia listy zmarłych, za których każdej niedzieli przed Mszą św. o 07:00 rano modlimy się w wypominkach rocznych.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej prowadzone są katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki po wieczornych Mszach św.
 3. W najbliższy piątek 24 listopada o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie prowadzoną przez ks. Tomasza Hajoka i o. Krzysztofa Wrzosa OMI wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:
 5. II gim. – poniedziałek 20 XI
 6. III gim. – poniedziałek 27 XI
 7. Już dziś zapraszamy na Diecezjalny Dzień Skupienia dla nauczycieli, który odbędzie się w naszej parafii w sobotę 2 grudnia 2017r. o godz. 10:00. Prowadzącym będzie ks. Janusz Czenczek – egzorcysta diecezji gliwickiej oraz koordynator ds. egzorcystów w całej Polsce.
 8. Na koniec roku szkolnego ministranci planują wyjechać na 10 dni do Włoch. Koszty wyjazdu mogą znacznie się zmniejszyć dzięki dobrym ludziom. Dlatego za tydzień przed kościołem będą zbierać do puszek na swój wakacyjny wyjazd. Za wszelką życzliwość już teraz dziękujemy.
 9. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W dniach 4 do 10 czerwca 2018 r. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”: Kalendarz ścienny na rok 2018 ze świętym Józefem.

Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.