1. Decyzją Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej od 1 lipca proboszczem naszej parafii jest o. Mariusz Legieżyński OMI, a nowym wikariuszem o. Mariusz Piasecki OMI. Oprócz tego do naszej wspólnoty oblackiej w Lublińcu przybyli oo. Zygfryd Wiecha, Antoni Walisko, Paweł Gomulak, Wiesław Nazaruk, Stanisław Heller oraz bracia Grzegorz Szymaniuk i Adam Krupa. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych.
  2. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 za wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
  3. Nie ma odwiedzin chorych w domach aż do odwołania. W nagłych przypadkach prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzem.
  4. Za tydzień II niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna.
  5. Od poniedziałku 6. lipca msze św. w tygodniu będą w dolnym kościele.
  6. W dniach od 06 do 09 lipca odbędzie się Festiwal Życia – wielkie święto dla młodzieży. W tym roku w zmienionej formie. Każdy uczestnik będzie miał nie lada wyzwanie – zmierzenie się z samym sobą. Nie bez powodu mówi się, że najdłuższa droga to ta z głowy do serca. Nie może jednak zabraknąć realnego spotkania! Przez pandemię nie możemy spotkać się w Kokotku, dlatego spotkamy się… wszędzie! Nasza młodzież zaprasza nas wszystkich do włączenia się w ten festiwal. I tak w naszym kościele we wtorek 07. lipca o 17.00 będzie nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, w środę 08. lipca Droga Krzyżowa, a w czwartek 09. lipca uwielbienie.
  7. W kancelarii parafialnej św. Mikołaja, do 7 sierpnia, przyjmowane będą zapisy do Grupy Szarej na Dwudziestą Ósmą Diecezjalną Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która przejdzie swój etap z Lubecka do Boronowa w piątek 21 sierpnia. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce (+ znaczek) wynosi 20 zł. Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, pesel i adres. Uczestnikami mogą być tylko osoby do 60 roku życia, a małoletni tylko i wyłącznie pod opieką rodzica! Rozpoczęcie pielgrzymki grupy szarej w piątek 21 sierpnia Mszą świętą o godz. 8.00 w Lubecku. Grupa Szara dociera do Boronowa (przez Kochcice, Kochanowice, Droniowice, Mochałę, Hadrę) gdzie kończy się jej sztafetowy odcinek całości pielgrzymki podążającej z Gliwic.
  8. Parafia planowała wyjazdy pielgrzymkowe do Prudnika i do Krakowa Łagiewnik oraz do Fatimy które się nie odbyły. Osoby, które pokryły koszty wyjazdu mogą odebrać pieniądze w godzinach otwarcia biura parafialnego.
  9. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, które są wystawione na stoliku pod chórem. Dziś w Gościu Niedzielnym: o niezwykłej silnej więzi braci Ratzingerów, o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, oraz kolejny cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” reportaż z sanktuariów maryjnych w Polsce, dziś odwiedzamy Leżajsk.
  10. Miłym Gościom i kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.