1. Dzisiejsza liturgia słowa mówi nam, że Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
  3. W miesiącach wakacyjnych msze św. w tygodniu odprawiamy o godz. 7.00 i 18.30.
  4. Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców i ich pojazdów, w dniach od 19 do 26 lipca będziemy obchodzili XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. W przyszłą niedzielę 26 lipca po każdej mszy św. pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy. Podczas błogosławieństwa będzie można otrzymać pamiątkowy magnes MIVA POLSKA. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dzieło MIVA Polska, niosące pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu niezbędnych w pracy misyjnej.
  5. W tym tygodniu przypadają imieniny naszego wikarego o. Krzysztofa Wolnika OMI. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona 9 sierpnia o godz. 11.30, ponieważ obecnie o. Krzysztof przebywa na urlopie wypoczynkowym.
  6. W sobotę 25 lipca o godz. 11.30 zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Anny w zabytkowym kościele drewnianym w Lublińcu.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in. o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie; cuda matki Speranzy, o której św. Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi.
  8. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
  9. W piątek o godz. 21.00 odszedł do Pana br. Adam Kruk. W poniedziałek po mszy św. wieczornej pomodlimy się nieszporami i na różańcu w intencji zmarłego brata Adama. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 lipca o godz. 11.00.
  10. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.