1. Nasz udział w niedzielnej mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
  3. W miesiącach wakacyjnych msze św. w tygodniu odprawiamy o godz. 7.00 i 18.30.
  4. Dziś kończy się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Z tej racji po każdej mszy św. pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy. Podczas błogosławieństwa będzie można otrzymać pamiątkowy magnes MIVA POLSKA. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone są na dzieło MIVA Polska, niosące pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu niezbędnych w pracy misyjnej.
  5. Dzisiaj 26 lipca, w niedzielę 2 sierpnia lub 9 sierpnia (tylko jeden z tych dni) biskup gliwicki Jan Kopiec zezwalana na uzyskanie odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu to: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
  6. W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.
  7. W miesiącach wakacyjnych nie będzie odwiedzin chorych w domach. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o kontakt z duszpasterzem.
  8. Oblackie Centrum Młodzieży w Kokotku zaprasza na rekolekcje połączone z treningiem siatkówki od 27 lipca do 01 sierpnia 2020 r.

Kuźnię charakteru od 3 do 8 sierpnia i rekolekcje z kursem tańca, od 17 do 22 sierpnia 2020 r.

Rekolekcje poprowadzi o. Dominik Ochlak, zajęcia sportowe i taniec wykwalifikowani trenerzy. Zapraszamy młodych. Zapisy na niniwa.org

  1. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
  2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  3. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.