1. Dzisiejsza liturgia słowa kieruje nasz wzrok  na rzeczy nieprzemijające. „Szukajcie tego co w górze, zadajcie śmierć temu, co jest przyziemne”, tylko to co jest piękne i szlachetne w oczach Boga trwa wiecznie.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. W miesiącach wakacyjnych msze św. w tygodniu odprawiamy o godz. 7.00 i 18.30.
 4. Dzisiaj 2 sierpnia  można uzyskać odpust zupełny   Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu to: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 5. W tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 18:00. W tym dniu przypada również święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00 i 18:30.
 7. W piątek msze św. o godz. 7:00, 8:30 i 18:30. Spowiedź św. pół godz. przed każdą mszą św. Nie będzie odwiedzin chorych, w razie konieczności prosimy o kontakt z kapłanem.
 8. W niedzielę 9 sierpnia o godz. 11.30 zostanie odprawiona msza św. imieninowa w intencji wikariusza o. Krzysztofa Wolnika OMI.
 9. W przyszłą niedziele przypada odpust w parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża na Steblowie. Msza św. odpustowo-jubileuszowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 10. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca, składka inwestycyjna.
 11. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 13. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu sp. Elżbietę Gawlytę, Marię Morek, Józefę Kozak, Adama Mamzera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 14. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.