1. Dzisiaj przypada liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein, karmelitanki, patronki Europy i naszego miasta. Również dzisiaj przypada 78. rocznica jej męczeńskiej śmierci w byłym niemieckim obozie w Oświęcimiu.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
  3. W miesiącach wakacyjnych msze św. w tygodniu odprawiamy o godz. 7.00 i 18.30.
  4. Dzisiaj 9 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu to: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
  5. W czwartek przypada 13. dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

7.00 – Msza św. recytowana z kazaniem

8.00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

8.30 – Msza św. z kazaniem

12.00 – Msza św. z kazaniem, na którą zapraszamy szczególnie starszych i chorych parafian. Po mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

17.00 – błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

18.00 – Różaniec Fatimski

18.30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Miriam.

  1. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 18.00 nabożeństwo maryjne. Po każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu przypada odpust w Lubecku. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.
  2. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym „Edyta w domu Courantów”. Wakacyjny wyjazd Edyty Stein do Lublińca.
  4. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Urszulę Słotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie
  5. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.