1. Liturgia Słowa przypomina nam dzisiaj Boży zamysł, który nie zostanie nigdy pojęty przez umysł człowieka. Tylko poddanie się człowieka woli Bożej i działanie Ducha Świętego może sprawić, że w minimalnym stopniu potrafimy zrozumieć Mądrość, która jest ukryta w Bożym słowie.
 2. Bardzo serdecznie witam w naszej wspólnocie parafialnej o. Sławomira Dworka, który głosi słowo Boże. Po mszach św. przeprowadza zbiórkę przed kościołem na budowę kościoła w Opolu.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. Msze św. w naszym kościele odprawiane są w tygodniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.30.
 5. We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze śluby wieczyste złoży kleryk Łukasz Orłowski. Pamiętajmy w modlitwie w intencji Łukasza, aby wiernie trwał przy Chrystusie.
 6. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas i Kręgu Biblijnego.
 7. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii św. i spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 8. W piątek próba scholi o godz. 18.00, a młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00.
 9. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
 10. Zachęcam dzieci, młodzież i starszych do włączenia się w działalność grup i ruchów duszpasterskich.
 11. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość pierwszej komunii św. dla dzieci ze Szkoły Katolickiej. Będzie tylko jedna msza św. dla dzieci w górnym kościele. Bardzo proszę, aby ci, którzy uczęszczają na mszę św. o godz. 11.30, w tym dniu wybrali inną godzinę.
 12. W przyszłą niedzielę przypada trzynasty dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii. Błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa na mszy św. o godz. 10.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Różaniec fatimski o godz. 18.00, procesja po mszy św. o godz. 18.30, na którą zapraszam orkiestrę. Proszę, aby figurę MB Fatimskiej przystroiła młodzież ze wspólnoty Niniwa.
 13. Odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki odbędzie się 20 września.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd 14 września na Święty Krzyż na święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w biurze parafialnym.
 15. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca – składka inwestycyjna.
 16. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów
 17. Zachęcam dla nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg.
 18. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli.