1. Dzisiejsza liturgia słowa mówi nam o przebaczeniu. Trudno prze­baczać, ale Zmartwychwstały Chrystus udziela nam siły, byśmy należąc do Niego, zwyciężali zło, które nas oddala od Boga i ludzi.
 2. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci ze szkoły katolickiej. Módlmy się za te dzieci, aby wiernie trwały przy Chrystusie, który zagości w ich sercach.
 4. Dzisiaj po mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji w salce katechetycznej.
 5. Różaniec Fatimski dzisiaj o godz. 18.00.
 6. W poniedziałek wyruszy pielgrzymka na Święty Krzyż, na święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed klasztoru.
 7. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie z drugą grupą dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
 8. W czwartek o godz. 17.00 w górnym kościele msza św. dla wspólnot Domowego Kościoła.
 9. W piątek próba scholi o godz. 18.00, a spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00.
 10. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
 11. Odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki odbędzie się w przyszłą niedzielę 20 września. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Antoni Walisko omi.

Zapraszam w środę, w czwartek i w piątek na nasze trzydniowe przygotowanie do odpustu. Rozpoczynać je będziemy mszą św. o godz. 18.30, a po mszy św. nabożeństwo. W piątek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo uwielbienia.

Na odpust zapraszam orkiestrę dętą.

W dniu odpustu po każdej mszy św. wspólnota Niniwa będzie rozdawać odpustowe jabłka św. Stanisława z cytatami z Pisma Świętego.

 1. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów
 2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg, a dla dzieci Małego Przewodnika Katolickiego o św. Stanisławie Kostce. „Święty Staś nam pokazuje, jak się do nieba wędruje”.
 3. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli.