1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy doroczny odpust ku czci św. Stanisława Kostki patrona naszej parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30, a po mszy św. procesja eucharystyczna.
 2. W dniu dzisiejszym, po każdej mszy św. przedstawiciele naszych wspólnot będą rozdawali odpustowe jabłka św. Stanisława z cytatem z Pisma Świętego. Niech to będzie konkretne słowo skierowane osobiście do każdego z nas.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek zapraszam rodziców ministrantów o godz. 17.00 na spotkanie, które odbędzie się w salce katechetycznej.
 5. We wtorek w naszym kościele odbędzie się pogrzeb o. Jacka Tomiczka OMI, który był wikariuszem w naszej parafii. W poniedziałek po mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec i nieszpory w intencji zmarłego o. Jacka.
 6. We wtorek i w czwartek o godz. 16.30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 7. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Kręgu Biblijnego.
 8. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 9. W piątek próba scholi o godz. 18.00, a spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00.
 10. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00. Zapraszam nowych kandydatów do wstąpienia w szeregi służby liturgicznej.
 11. W sobotę 26 września odbędzie się Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 10.30. O godz. 11.00. msza św., a po mszy św. spotkanie z misjonarzami i wspólna kawa w salce.
 12. W sobotę 26 września nauki przedmałżeńskie o godz. 15.00 w kościele.
 13. W przyszłą niedzielę 27 września na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo proszę, aby wierni, którzy uczęszczają na mszę św. o godz. 11.30, w tym dniu wybrali inną godzinę uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.
 14. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
 15. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Józefa Kabuś, Annę Błażejowską, Łucję Zielińską i Ewę Kondratowicz. Wieczny odpoczynek….
 16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Czasopisma Różaniec, Małego Przewodnika Katolickiego i książki „U św. Stanisława Kostki w Lublińcu”.
 17. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli.