1. Dzisiejsza liturgia mówi nam, że Bóg jest gotów zaspokoić wszystkie ludzkie potrzeby, bo jest źródłem naszej siły i wszystko możemy w Tym, który nas umacnia.
  2. Obchodzimy dzisiaj XX Dzień Papieski, pod hasłem „TOTUS TUUS”. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
  3. Trwa miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej.

W tym tygodniu nie będzie różańca dla dzieci.

Różaniec dla dorosłych o godz. 18.00. Różaniec i rozważania poprowadzą wspólnoty parafialne: w poniedziałek Caritas i Apostolat Maryjny, we wtorek Żywy Różaniec, w środę Krąg Biblijny, w czwartek Odnowa w Duchu Świętym, w piątek Niniwa, w sobotę Domowy Kościół, w niedzielę Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej.

  1. We wtorek przypada trzynasty dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

7.00 – msza św. z kazaniem

8.00 – różaniec prowadzony przez wiernych

8.30 – msza św. z kazaniem

12.00 – msza św. z kazaniem, na która zapraszamy szczególnie starszych i chorych parafian. Po mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

17.00 – nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

18.00 – różaniec fatimski

18.30 – msza św. zakończona procesją, na która zapraszam orkiestrę i poczty sztandarowe. O przygotowanie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę Żywego Różańca.

  1. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 18.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji pracowników oświaty. Serdecznie zapraszamy.
  2. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypełnienie i złożenie w biurze parafialnym lub w zakrystii.
  3. Zapraszamy na spotkanie tworzącego się Wokalnego Zespołu Uwielbieniowego, który poprowadzi Anna Pieszka. Spotkania odbywać się będą w Akademii Umiejętności Artystycznych PasjonArt przy ul. Plebiscytowej 26, w każdy poniedziałek od godz. 19.00 do 20.00.
  4. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
  5. Zachęcam dla nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Różańca i naszej parafialnej gazetki U OBLAT.
  6. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Sabinę Kalbarczyk. Wieczny odpoczynek…
  7. Dziękując za życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej świątyni życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli.