1. Dzisiejsza liturgia poucza nas, że jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Mamy więc służyć Bogu i wypełniać Jego wezwanie.
  2. Dzisiaj obchodzimy 94. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Módlmy się w intencji dzieła misyjnego oraz duchownych i świeckich misjonarzy i misjonarek.

W przyszłą niedzielę przed kościołem będą rozprowadzane Kalendarze Misyjne.

  1. Od poniedziałku wszystkie msze św. w tygodniu będą odprawiane w górnym kościele.
  2. W poniedziałek o godz. 18.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji pracowników Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Lublińcu.
  3. Trwa miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej.

Ze względu na pandemię, nie będzie w najbliższym czasie spotkań grup parafialnych i różańca dla dzieci.

Różaniec dla dorosłych o godz. 18.00. Różaniec i rozważania poprowadzą wspólnoty parafialne: w poniedziałek Caritas i Apostolat Maryjny, we wtorek Żywy Różaniec, w środę Krąg Biblijny, w czwartek Odnowa w Duchu Świętym, w piątek Niniwa, w sobotę Domowy Kościół, w niedzielę Rodziny Oblackie.

  1. W piątek msza św. szkolna o godz. 17.00.
  2. Kartki na wypominki znajdują się w biurze parafialnym i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w biurze parafialnym lub w zakrystii.
  3. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
  4. Zmarł nasz współbrat o. Norbert Sojka. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 15.00. Po mszy św. trumna z ciałem zostanie przewieziona do Katowic, gdzie w czwartek o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb.
  5. Zachęcam dla nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg.
  6. Dziękując za życzliwość i troskę podczas naszej kwarantanny oraz ofiary składane na potrzeby naszej świątyni życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli.