W dniach 12-13 marca w naszej parafii odbędzie się czuwanie “24 godziny dla Pana”. To inicjatywa papieża Franciszka, obchodzona na całym świecie, jako przygotowanie do IV niedzieli wielkiego postu – “Laetare” – czyli “radości” z nadchodzącego odkupienia, którego dokonał Chrystus w paschalnym misterium. Hasłem tegorocznej edycji są słowa zaczerpnięte z księgi Psalmów 103,3: “On odpuszcza wszystkie twoje grzechy”.

Czuwanie rozpocznie się od nabożeństwa pokutnego, które poprowadzi o. Paweł Gomulak OMI – Misjonarz Miłosierdzia, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Po nabożeństwie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać z sakramentu pojednania.

Podczas trwania “24 godzin dla Pana” w Lublińcu, będzie również okazja do skorzystania z posługi papieskiego Misjonarza Miłosierdzia. Są to kapłani z całego świata, powołani do tej posługi przez papieża w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Po jego zakończeniu, Franciszek zadecydował, że ich posługa będzie trwała w Kościele aż do odwołania. Misjonarze Miłosierdzia posiadają m.in. uprawnienia do odpuszczania grzechów, zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej. Są to najcięższe przestępstwa, obłożone karą ekskomuniki (m.in. profanacja Najświętszego Sakramentu). Misjonarze Miłosierdzia mają również ukazywać matczyne oblicze wspólnoty Kościoła oraz pomagać ludziom w sytuacjach nieregularnych doświadczyć, że Bóg okazuje miłosierdzie każdemu człowiekowi.

Więcej o posłudze Misjonarza Miłosierdzia – KLIKNIJ