1. Dzisiejsza liturgia mówi nam, że to Duch Święty, który przychodzi w sakramentach, pozwala nam zrozumieć tajemnice naszej wiary, a także dokonuje w naszych sercach cudów, przez które odnawia oblicze ziemi.
  2. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.
  3. Nabożeństwo majowe w niedzielę i w tygodniu o godz. 18.00. Apel Jasnogórski przy grocie o godz. 21.00.
  4. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  5. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie redakcji gazetki U Oblat.
  6. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w domu katechetycznym.

W tym dniu przypada Dzień Matki. Kochanym mamom dziękujemy za ich trud i życzymy wierności w wypełnianiu matczynego powołania.

  1. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 o świętość dla kapłanów i w intencji wiernych, by nieśli kapłanom duchowe wsparcie.
  2. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00, odbędzie się rocznica I Komunii św. dzieci, które 27 września ubiegłego roku przyjęły po raz pierwszy ten sakrament. Spotkanie dla dzieci rocznicowych obędzie się we wtorek o godz. 16.30 w górnym kościele.

Słowo Boże wygłosi o. Piotr Malczewski, wikariusz z Katowic. Po mszach św. będzie można złożyć ofiarę na Festiwal Życia.

Różaniec męski o godz. 16.30.

  1. Do nabycia czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i parafialna gazetka U Oblat.
  2. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzę Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana.
  3. Dziękując za życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście dobrej niedzieli, zdrowia i wielu Bożych łask w nadchodzącym tygodniu.