1. Liturgia dzisiejszej uroczystości mówi nam o udziale Ojca, Syna i Ducha Świętego w Bożej ekonomii zbawienia, zapoczątkowanej w nas sakramentem chrztu świętego, który przyjęliśmy w imię Trójcy Przenajświętszej.
 2. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00 i ostatnie jutro również o godz. 18.00. Apel Jasnogórski przy grocie o godz. 21.00.
 3. We wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w niedzielę o godz. 18.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.
 4. W środę pierwsza środa miesiąca. Msza św. o godz. 18.30, a po mszy św. modlitwa różańcowa i konferencja dla Wspólnoty Żywego Różańca.
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 7.00, 8.30, 11.00, 14.30 i 18.30. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00.

Po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii: pójdziemy wzdłuż targowiska do ulicy św. Anny, którą przejdziemy na ulicę Lisowicką, a następnie ulicą Piłsudskiego dojdziemy na plac kościelny, gdzie nastąpi zakończenie procesji. O przygotowanie ołtarzy proszę wspólnoty Domowego Kościoła, Niniwę, Róże Różańcowe i przedstawicieli Szkoły Katolickiej im. Edyty Stein. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Serdecznie zapraszam orkiestrę oraz dziewczynki do sypania kwiatów.

 1. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. dla wszystkich pół godz. przed każdą mszą św.

Msza św. szkolna o godz. 17.00.

 1. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 16.30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.

 1. W przyszłą niedzielę Święto Dziękczynienia – duchowe wotum wdzięczności za niepodległość. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 2. Do nabycia czasopisma: Gość Niedzielny i parafialna gazetka U Oblat.
 3. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzę wielu łask Bożych i mocy Ducha Św. w codziennym życiu.
 4. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Rozalię Berestkowy. Wieczny odpoczynek
 5. Dziękując za życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście dobrej niedzieli, zdrowia i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.