Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła

Odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki 

19.09.2021

 1. Dziś dzień odpustu parafialnego ku czci św. Stanisława Kostki. Witamy w naszej parafii o. Waldemara Janeckiego OMI superiora klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Katowicach. Dziękujemy za przewodniczenie naszej modlitwie i za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszach św. przed kościołem zachęcamy do poczęstowania się owocem świętości – pysznym i zdrowym jabłkiem z fragmentem Pisma Świętego.
 2. Suma odpustowa o godz. 11.30. Na zakończenie Mszy św. procesja eucharystyczna.
 3. Nieszpory niedziele o godz. 18.00.
 4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy młodzież na spotkanie.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu.
 8. W sobotę zapraszamy na Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. O godz. 10.30 różaniec misyjny w dolnym kościele, o godz. 11.00 Msza św. Po Mszy św. w auli domu katechetycznego spotkanie z misjonarzami i poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.
 9. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy ojców z Prokury Misyjnej, którzy będą głosić Słowo Boże. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość nabycia pamiątek misyjnych przy stoisku misyjnym i wsparcia dzieła misyjnego prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 10. W dniach 25-26 września i 02-03 października odbędą się nauki przedmałżeńskie. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 15.00 w dolnym kościele. Zapraszamy zainteresowanych.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat, oraz Gość niedzielny.
 12. Pan powołał do wieczności z naszej wspólnoty: śp. Marię Niewiadomską, Mirosława Szura, Krzysztofa Zbączyniaka, Piotra Brelińskiego. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.