Ogłoszenia duszpasterskie 

XXVI Niedziela zwykła 

26.09.2021

 1. Gościmy dziś w naszej parafii Ojców z Prokury Misyjnej z Poznania. Dziękujemy za głoszone nam Słowo Boże. Po Mszach św. przed kościołem zachęcamy do nabycia pamiątek misyjnych przy stoisku misyjnym i wsparcia dzieła misyjnego prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 2. Nieszpory niedziele o godz. 18.00.
 3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze.
 6. W piątek przypada I piątek miesiąca. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia składka przeznaczona na potrzeby parafialnej Caritas.
 7. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy młodzież na spotkanie.
 8. W sobotę I sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. Ok. godz. 13.50 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa I sobót miesiąca prowadzi o. Maciej Michalski OMI – kapelan szpitalny.
 9. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w biurze parafialnym. Chorych o. Proboszcza w tym miesiącu odwiedzi w I sobotę o. Maciej Michalski OMI.
 10. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu.
 11. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Opola. Po Maszach św. zbiórka na budowę Sanktuarium św. Jana Pawła II w Opolu, dzieła które budują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.
 12. Trwają nauki przedślubne w naszej parafii. Następne spotkania 02-03 października i zakończenie kursu.
 13. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę do Rud w sobotę 9 października. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu koło domu pogrzebowego, powrót ok. godz. 14.30. Koszt 30 zł, zapisy w kancelarii parafialnej do środy 6 października.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość dla najmłodszych parafian. Pozostało jeszcze kilka egzemplarzy naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
 15. Pan powołał do wieczności z naszej wspólnoty: śp. Siostrę Florentynę ze Zgromadzenia sióstr Elżbietanek. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.