Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła

10.10.2021

 1. Dziś w całej Polsce przeżywamy XXI Dzień Papieski. Z okazji dnia papieskiego będziemy mogli przed kościołem po Mszach św. nabyć kremówki papieskie z których dochód po odliczeniu kosztów produkcji zostanie przeznaczony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kremówki przygotowała dla nas cukiernia Brzezina z Lublińca, której bardzo dziękujemy za współpracę i pomoc w przygotowaniu słodkości.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. W tym tygodniu prosimy następujące wspólnoty:

Poniedziałek – Ministranci

Wtorek – Krąg biblijny

Środa – dzień fatimski

Czwartek – Apostolat Maryjny

Piątek – Szafarze

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym spotkanie lektorów dorosłych. Zapraszamy nowych chętnych do czytania Słowa Bożego podczas liturgii.
 2. W środę dzień fatimski zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30

– godz. 17.15 różaniec dla dzieci z błogosławieństwem dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem zakończona procesją różańcową, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę Żywego Różańca.

 1. W czwartek spotkanie parafialnej Caritas o godz. 15.00 w klasztorze.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w naszej parafii 22 maja 2022 roku przyjmą I Komunię św. Proszę, aby na spotkaniu był obecny przynajmniej jeden z rodziców.
 3. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”. Serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu.
 5. Za tydzień niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień modlitwy za misje i misjonarzy. Za tydzień podczas Mszy św. br. Krzysztof Fijałek OMI, który 8 września br. w Obrze złożył śluby wieczyste będzie dzielił się świadectwem swojego powołania, a po Mszach św. będzie rozdawał swoje obrazki.
 6. Za ławkami na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przed kościołem u ministrantów jest nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat. Za ławkami na stoliku nowy numer Gościa Niedzielnego.
 8. Pan powołał do wieczności z naszej wspólnoty: śp. Mirosława Pawełczyka, Piotra Wilczyńskiego, Józefa Lubosza, Łucję Marcinkowską. Wieczny odpoczynek…
 9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.