Ogłoszenia duszpasterskie 

XXIX Niedziela zwykła

17.10.2021

 1. Dziś podczas Mszy św. br. Krzysztof Fijałek OMI, który 8 września br. w Obrze złożył śluby wieczyste dzieli się świadectwem swojego powołania. Na zakończenie Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo jego krzyżem oblackim, a po Mszach św. będzie rozdawał swoje obrazki.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze.

W tym tygodniu prosimy następujące wspólnoty:

Poniedziałek – Żywy Różaniec

Wtorek – Wspólnota Rodzin Oblackich

Środa – Domowy Kościół

Czwartek – Odnowa w Duchu Świętym

Piątek – Niniwa

 1. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie nadzwyczajnych szafarzy komunii św. w klasztorze.
 4. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu.
 5. Za tydzień w niedzielę będziemy mogli po Mszach św. nabyć kalendarz oblacki na 2022 rok, z którego dochód przeznaczony jest na dzieła misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 6. Za tydzień niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień modlitwy za misje i misjonarzy. Różaniec w tygodniu misyjnym prowadzi wspólnota Przyjaciół Misji.
 7. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci na Mszę św. przynoszą swoje różańce.
 8. Skauci Europy po raz kolejny zapraszają w swoje szeregi. Skauci to spotkanie z naturą, przygoda, przyjaźnie i rozwój ciała i ducha. Zapraszamy chłopców w wieku 9-11 lat do gromady wilczków i w wieku 12-17 do zastępu harcerzy. Dla zainteresowanych krótkie spotkanie odbędzie się dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00. Poza tym dane kontaktowe widoczne są na plakatach umieszczonych w gablotach. Zapraszamy chłopców z całego Lublińca i okolic.
 9. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu oraz Krąg Przyjaciół Zapomnianej Historii zapraszają na spotkanie z ks. Antonim Zającem prekursorem kultu świętej Teresy Benedykty od Krzyża, które odbędzie się we wtorek 19 października 2021 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu.
 10. W dniach od 11 do 14 listopada odbędzie się zjazd młodzieży oblackiej Niniwa w Obrze. Zapisy i szczegółowe informacje w biurze parafialnym u o. Mariusza.
 11. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy. Witamy w naszej parafii członków tej wspólnoty i prosimy o kilka słów zachęty i zaproszenie na katechezy.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat, nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz Miłujcie się.
 13. Pan powołał do wieczności z naszej wspólnoty: śp. Irenę Stańczykiewicz. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.