Ogłoszenia duszpasterskie 

XXX Niedziela zwykła

24.10.2021

 1. Dziś niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień modlitwy za misje i misjonarzy.
 2. Dziś po Mszach św. przed kościołem możemy nabyć kalendarz oblacki na 2022 rok, z którego dochód przeznaczony jest na dzieła misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za złożone ofiary na cele misyjne składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. W tym tygodniu różaniec od poniedziałku do piątku prowadzą Przyjaciele Misji Oblackich.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 6. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela października to tradycyjnie uroczystość poświęcenia naszego kościoła.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i inne wydarzenia wpisujące się w tajemnicę świętych obcowania.

31 października (niedziela) Orszak Świętych. Orszak rozpocznie się w naszej parafii różańcem o godz. 17.45, następnie uroczysta Msza św. z relikwiami świętych i błogosławionych. Po Mszy św. procesja z relikwiami do kościoła św. Mikołaja, w którym uwielbimy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

1 listopada (poniedziałek) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 14.30 zostanie odprawiona w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej. Po Mszy św. procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

2 listopada (wtorek) Dzień Zaduszny. Msze św. w górnym kościele z kazaniem o godz. 7.00, 8.30. O godz. 17.45 różaniec z wypominkami. O godz. 18.30 Msza św. z nieszporami za zmarłych inaugurująca X Zaduszki Muzyczne U Oblat. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu
z modlitwą uwielbienia.

3 listopada (środa) Dzień modlitwy za zmarłe duchowieństwo. O godz. 20.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej modlitwa za zmarłych Misjonarzy Oblatów i Siostry Elżbietanki.

Wszystkie informacje na plakatach w gablotach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 1. W dniach od 11 do 14 listopada odbędzie się zjazd młodzieży oblackiej Niniwa w Obrze. Zapisy i szczegółowe informacje w biurze parafialnym u o. Mariusza.
 2. Zespół Szkół katolickich św. Edyty Stein i Wydawnictwo św. Macieja Apostoła – organizatorzy Powiatowego Konkursu Plastycznego „Sakrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka” – zapraszają dzisiaj po każdej Mszy świętej do obejrzenia prac laureatów tego konkursu, prezentowanych na planszach przed prezbiterium.
 3. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartaki w dolnym kościele o godz. 19.15.
 4. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy biurze parafialnym. Wypełnione kartki składamy w zakrystii i biurze parafialnym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat oraz nowy numer Gościa Niedzielnego.
 6. Pan powołał do wieczności: śp. O. Wacława Gospodarczyka OMI, Ryszarda Dąbek, Danutę Sprycha, Teresę Pasieka, Mieczysława Ostrowskiego. Wieczny odpoczynek…
 7. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.