Ogłoszenia duszpasterskie 

XXXI Niedziela zwykła

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła

31.10.2021

 1. Dziś ostatnia niedziela października i Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, a także za tych wszystkich, którzy na przestrzeni lat i dziś troszczą się o nasz kościół parafialny.
 2. Zapraszamy jeszcze dziś na Orszak Świętych. O godz. 17.45 różaniec, następnie uroczysta Msza św. z relikwiami świętych i błogosławionych. Po Mszy św. procesja z relikwiami do kościoła św. Mikołaja, w którym uwielbimy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
 3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 14.30 zostanie odprawiona w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej. Po Mszy św. procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 4. We wtorek Dzień Zaduszny – dzień modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w górnym kościele z kazaniem o godz. 7.00, 8.30. O godz. 17.45 różaniec z wypominkami. O godz. 18.30 Msza św. z nieszporami za zmarłych inaugurująca X Zaduszki Muzyczne U Oblat. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.
 5. Zachęcamy do zyskania odpustu za zmarłych. W dniach 1 listopada (od południa) i 2 listopada, wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplice mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Dekretem Penitencjarii Apostolskiej przez cały miesiąc listopad wierni, którzy pod zwykłymi warunkami wyżej wymienionymi pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.
 6. Od środy różaniec z wypominkami za naszych zmarłych o godz. 18.00.
 7. W środę dzień modlitwy za zmarłe duchowieństwo. O godz. 20.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej modlitwa za zmarłych Misjonarzy Oblatów i Siostry Elżbietanki.
 8. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas każdej Mszy św. komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 10. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia składka przeznaczona na Caritas parafialną.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. Ok. godz. 13.50 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca prowadzi o. Maciej Michalski OMI – kapelan szpitalny.
 12. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 13. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer Misyjnych Dróg oraz Gość Niedzielny.
 15. Przed kościołem są do nabycia znicze Caritas w cenie 3 zł. Dochód ze zniczy przeznaczony jest na cele Caritas.
 16. Pan powołał do wieczności: śp. Jadwigę Ossowską. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.