Ogłoszenia duszpasterskie 

XXXII Niedziela zwykła

07.11.2021

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się w ostatnim czasie do przebiegu i przygotowania uroczystości związanych z dniem Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Ojcom za pomoc w konfesjonale i sprawowaną liturgię, służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii, młodzieży ze wspólnoty Niniwa za animowanie śpiewów i przygotowanie X Zaduszek muzycznych U Oblat, siostrze Aldonie, szafarzom, organistom, przygotowującym dekoracje. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli pracy i serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych do środy o godz. 18.00.
 3. Zachęcamy do zyskania odpustu za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Dekretem Penitencjarii Apostolskiej przez cały miesiąc listopad wierni, którzy pod zwykłymi warunkami wyżej wymienionymi pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek 103 rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. W czwartek z racji święta biuro parafialne nieczynne. Zachęcamy i przypominamy, aby w tym dniu wywiesić flagi narodowe.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów.
 8. W sobotę dzień fatimski, zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.50

– godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– godz. 18.00 – różaniec (w górnym kościele)

– godz. 18.30 Msza św. niedzielna z kazaniem (w górnym kościele)

 1. Za tydzień w niedzielę 14 listopada po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznego.
 2. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili V Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka.
 3. Za tydzień nasza składka inwestycyjna, a przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie. O przeprowadzenie zbiórki proszę Przyjaciół Misji.
 4. Informujemy, że w naszym kościele pojawiły się kamery, które transmitują Msze św. i nabożeństwa online. Transmisja odbywa się na stronie internetowej msze.live. Po wejściu na stronę odnajdujemy naszą parafię, następnie wybieramy transmisję z kościoła górnego, lub dolnego. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane. Docelowo link do transmisji znajdzie się także na stronie parafialnej.
 5. Planujemy pielgrzymkę po świętach wielkanocnych śladami św. Pawła do Turcji. Zapisy do końca listopada i informacje u. o. Krzysztofa.
 6. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i specjalne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł na temat Sługi Bożego ks. Jana Machy, którego beatyfikacja w tym miesiącu.
 8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.