Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła

14.11.2021

 1. Obchodzimy dziś w kościele V Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka.
 2. Dziś II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nieszpory niedziele o godz. 18.00.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych w domu katechetycznym.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów.
 10. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 ministranci odnowią swoje przyrzeczenia i otrzymają nowe stroje liturgiczne. Na zakończenie sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. Zapraszamy młodych z dekanatu lublinieckiego na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w katedrze Gliwickiej w niedzielę 21 listopada. O godz. 14.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Po Mszy św. poczęstunek i spotkanie. Powrót ok godz. 18.00. Koszt 20 zł. Wyjazd o godz. 12.00 z Lubecka, o godz. 12.15 ze Steblowa i o godz. 12.30 spod naszego kościoła. Zapisy do czwartku.
 12. Bractwo Najświętszego Sakramentu Diecezji Gliwickiej zaprasza na spotkanie członków Bractwa, kapłanów i osoby zainteresowane na spotkanie formacyjne w sobotę 27 listopada w parafii św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu. Plan i więcej informacji na plakatach w gablotach.
 13. Za tydzień w niedzielę odbędzie się o ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.
 14. Za tydzień w niedzielę będzie można również przed kościołem nabyć książkę ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” w cenie 39 zł. Autor był cenionym rekolekcjonistą terapeutą i egzorcystą, który zaginął kilka lat temu w Alpach.
 15. Planujemy pielgrzymkę po świętach wielkanocnych śladami św. Pawła do Turcji. Zapisy do końca listopada i informacje u. o. Krzysztofa.
 16. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 18. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Gertrudę Strużek, Adelę Strzoda, Witolda Ligus, o. Stanisława Czyża OMI. Pogrzeb śp. O. Stanisława we wtorek w Obrze. W poniedziałek o godz. 10.30 różaniec, o godz. 11.00 Msza św. żałobna i eksporta do Obry. Wieczny odpoczynek…
 19. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.