Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

21.11.2021

 1. Witamy w naszej parafii o. Patryka Osadnika OMI z Kokotka, który przez całą niedzielę głosi nam Słowo Boże. Dziękujemy za posługę.
 2. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 ministranci odnowią swoje przyrzeczenia i otrzymają nowe stroje liturgiczne. Na zakończenie sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dziś również ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.
 4. Nieszpory niedziele o godz. 18.00.
 5. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji organistów, chórzystów, scholii i zespołu muzycznego młodzieżowej wspólnoty Niniwa.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów.
 9. Za tydzień rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy, aby w tym okresie oczekiwania zarezerwować sobie czas na modlitwę, szczególnie na Roraty, które od poniedziałku do piątku będą odprawiane dla dzieci o godz. 17.00, a w soboty tradycyjnie Roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.00 Za tydzień podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki i świece Caritas będą do nabycia po Mszach św. przed kościołem.
 10. Za tydzień Słowo Boże głosić będzie o. Paweł Wyszkowski OMI, przełożony Oblatów na Ukrainie. Po Mszach św. będzie rozprowadzał książkę w języku polskim o pracy Misjonarzy Oblatów na Ukrainie.
 11. Planujemy pielgrzymkę po świętach wielkanocnych śladami św. Pawła do Turcji. Zapisy do końca listopada i informacje u. o. Krzysztofa.
 12. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 13. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem można nabyć książkę ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” w cenie 39 zł. Autor był cenionym rekolekcjonistą terapeutą i egzorcystą, który zaginął kilka lat temu w Alpach.
 14. W dniu 12.2021 (środa) od godz. 8:00 w Przychodni Medycyny Rodzinnej, przy ul. Wyszyńskiego 43 w Lublińcu, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55zł.
 15. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Lublińca do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce żywności, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada br. w następujących sklepach na terenie miasta: Biedronka przy ulicach Stalmacha, Powstańców Śląskich, Oleska, Kaufland ul. Skłodowskiej, Lidl ul. Targowa.
 16. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżonków na warsztaty o intymności pt. „Bądź blisko mnie, czyli o seksie po ślubie”, które odbędą się 4 grudnia 2021 r. w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na plakacie lub pod adresem internetowym duszpasterstwa rodzin: pl
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”, Gość Niedzielny i dla najmłodszych parafian Mały Gość.
 18. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Anielę Surma i Marię Wieczorek-Pietrzykowską. Wieczny odpoczynek…
 19. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.