Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

28.11.2021

 1. Witamy w naszej parafii o. Pawła Wyszkowskiego OMI z Ukrainy. Dziękujemy za posługę i głoszone Słowo Boże. O. Paweł po Mszach św. rozprowadza książkę o prześladowaniu Kościoła na Ukrainie w XX wieku.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków na stół wigilijny. Opłatki i świece Caritas małe w cenie 7 zł i duże w cenie 15 zł będą do nabycia po Mszach św. przed kościołem (pod arkadami) i przy furcie.
 3. Zachęcamy, aby w Adwencie zarezerwować sobie czas na modlitwę, szczególnie na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty tradycyjnie Roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.00. Po Roratach wspólnoty Domowego Kościoła i Caritas zapraszają na pyszne kakao i herbatkę adwentową oraz pierniczki.
 4. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30 komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 18.00.
 8. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia składka przeznaczona na Caritas parafialną.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. Ok. godz. 13.50 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca prowadzi o. Maciej Michalski OMI – kapelan szpitalny.
 10. Przedświąteczne kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Następne odwiedziny planowane są w lutym 2022.
 11. W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów.
 12. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 13. Planujemy wystrój kościoła na Święta Bożego Narodzenia, gdyby ktoś z parafian chciał ofiarować choinkę, proszony jest w tym tygodniu o kontakt z o. Proboszczem.
 14. Parafialna wspólnota Caritas organizuje zbiórkę chemii gospodarczej dla naszych ubogich. Zbiórka potrwa do 19 grudnia. Artykuły chemiczne możemy przynosić do zakrystii i biura parafialnego. Potrzebujemy: proszki i płyny do prania, płyny do mycia podług i naczyń, szampony, żele do ciała, mydła. Za otwartość serca już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”, Gość Niedzielny.
 17. Zachęcamy, aby przed kościołem podpisać petycję do Rządu Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie odzyskania pobenedyktyńskich zabudowań klasztornych na Świętym Krzyżu, które uległy kasacie w czasie zaboru rosyjskiego i do dziś nie zostały zwrócone. Podpisanie petycji jest wyrażeniem poparcia dla Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy od lat starają się o zwrot części klasztornej.
 18. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Adama Gołek, Jadwigę Żak. Wieczny odpoczynek…
 19. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.