Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela, święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 

26.12.2021

 1. Święta Bożego Narodzenia to czas ogromnej pracy i przygotowań. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów tajemnicy Wcielenia Syna Bożego: współbraciom Oblatom za pomoc, Ojcom za posługę w konfesjonale i sparowaną liturgię, braciom i klerykom za pomoc w parafii. Diakoni dekoracyjnej za przygotowanie dekoracji kościoła, młodzieży ze wspólnoty Niniwa, ministrantom za piękną liturgię, scholii, organistom, siostrze Aldonie, szafarzom, scholii gregoriańskiej. Wielkie podziękowanie za ofiarowanie choinek do kościoła. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dziś z racji drugiego dnia Świąt nie ma nieszporów.
 3. Przypominamy, że do 2 lutego wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele.
 4. W poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas każdej Mszy św. poświęcenie wina. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Biskup Jan Kopiec. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w swoich modlitwach.
 5. We wtorek rozpoczyna się kolęda indywidualna. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie, oraz znajduje się na naszej stronie internetowej. Kolęda obejmuje tylko te rodziny, które zdeklarowały chęć przyjęcia kolędy indywidualnej przez zapisy. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00.
 6. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 rodziny z ulic: Głowackiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury. Po Mszy św. krótka katecheza. Podczas spotkania błogosławieństwo wody, prosimy o przyniesienie ze sobą pojemników. W czasie spotkania istnieje możliwość złożenia ofiary kolędowej, jeśli ktoś sobie życzy, a nasi ministranci zbierać będą ofiary na wyjazd wakacyjny.
 7. W środę na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 9. W piątek biuro parafialne będzie nieczynne.
 10. W piątek zakończenie Roku Pańskiego 2021. Zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynnym o godz. 17.00.
 11. Biskup Gliwicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia 2021 roku.
 12. Zapraszamy w pierwszy dzień nowego roku na Mszę św. kwadrans po północy. Msza św. zostanie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 23.00. O północy przed kościołem przywitamy nowy rok szklanką mleka i złożymy siebie noworoczne życzenia.
 13. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Przypominamy, że jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Słowo Boże będzie głosił o. Dominik Ochlak OMI z Kokotka. Po Mszach św. przed kościołem będzie rozprowadzał Kalendarze Niniwity na nowy rok.
 14. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 16. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Herberta Maniurkę. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.