Ogłoszenia duszpasterskie 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

02.01.2022

 1. Dziś II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Nieszpory niedziele o godz. 18.00.
 2. Przypominamy, że do 2 lutego wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców. W poniedziałek w intencji rodzin z ulic: Majdanek, Ligonia, Sobieskiego, Staszica. W środę w intencji rodzin z ulic: Grunwaldzkiej, Rogowskiego, Cyrana, Park Leśny. W sobotę w intencji rodzin z ulic: Lisowickiej, Wyszyńskiego, Lipia Śląskiego. Podczas spotkania błogosławieństwo wody, prosimy o przyniesienie ze sobą pojemników.
  W czasie spotkania istnieje możliwość złożenia ofiary kolędowej, jeśli ktoś sobie życzy, a nasi ministranci zbierać będą ofiary na wyjazd wakacyjny.
 4. W tym tygodniu kolęda indywidualna dla rodzin, które zgłosiły chęć przyjęcia kapłana. W poniedziałek rodziny z ulic: Wymyślacz, Chabrowa, Storczykowa, Rumiankowa. We wtorek rodziny z ulic: Chopina, Karłowicza, Moniuszki, Wyspiańskiego, Górnicza, Kołłątaja, Orzeszkowej i Prusa. W środę dla rodzin z Lipia Śląskiego ul. Cegielniana, oraz Szafera, Miłosza, Kamińskiego, Rolnicza, Wilniewczyca, Kisielewskiego i Piłsudskiego. W piątek dla rodzin z ulic: Wyszyńskiego, Hlonda, Tuwima i Wrodarczyka. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Składka przeznaczona na misje.
 7. W czwartek zapraszamy na Orszak Trzech Króli. W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne Orszak odbędzie się w kościele. O godz. 15.30 przybędą Trzej Królowie, alby oddać pokłon małemu Jezusowi, następnie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu wokalistów Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu i Szkoły katolickiej. Organizatorami Orszaku są Burmistrz Miasta Lubliniec Edward Maniura wraz z Miejskim Domem Kultury w Lublińcu, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców wraz ze Szkołą katolicką im. św. Edyty Stein w Lublińcu oraz nasza parafia. Podczas koncertu zostaną nagrodzone przedszkola lublinieckie, które wzięły udział w konkursie dekorowania aniołów. Serdecznie zapraszamy.
 8. W tym tygodniu pierwszy piątek. Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia składka przeznaczona na Caritas parafialną. Ze względu na zdalne nauczanie w tym miesiącu nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00.
 9. W sobotę nasza siostra Aldona kończy 70 lat. Dostojnej Jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Uroczysta Msza św. urodzinowa zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 9 stycznia o godz. 11.30.
 10. W sobotę 8 stycznia zapraszamy na spotkanie opłatkowe Przyjaciół Misji Oblackich. O godz. 9.30 różaniec, o godz. 10.00 Msza św., której przewodniczyć będą Ojcowie z Prokury Misyjnej z Poznania. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek i wspólne kolędowanie w auli domu katechetycznego.
 11. Za tydzień w niedzielę 9 stycznia podczas Mszy św. o godz. 10.00 nagrodzimy dzieci, które uczestniczyły w Roratach. Prosimy do czwartku 6 stycznia przynieść podpisane plansze, a także nagrodzimy dzieci, które ozdobiły anioły do naszej stajenki.
 12. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 13. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Halinę Skorupską, Antoniego Kubiec, Ewę Grodzicką-Najgebauer, Sabinę Jaskulską i Józefa Matuszewskiego. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.