Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła

23.01.2022

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach. Witamy
  o. Karola Prandziocha OMI pochodzącego z naszej parafii, który głosi nam Słowo Boże.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Albo i Nie”. Zespół powstał w 2011 roku nagrał już trzy płyty i jest zdobywcą licznych nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców. W poniedziałek w intencji rodzin z ulic: Wyspiańskiego, Kisielewskiego, Wilniewczyca i Staffa. W środę w intencji rodzin z ulic: Szymanowskiego, Wieniawskiego, Szafera i Kilara. Podczas spotkania błogosławieństwo wody, prosimy o przyniesienie ze sobą pojemników. W czasie spotkania istnieje możliwość złożenia ofiary kolędowej, jeśli ktoś sobie życzy, a nasi ministranci zbierają ofiary na wyjazd wakacyjny.
 5. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. To także 206 rocznica powstania Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W piątek Mszą św. o godz. 18.30 rozpoczyna się kurs przedmałżeński w naszej parafii. Zapraszamy zainteresowanych. Kurs odbywa się w nowej weekendowej formie. Informacje i plan kursu znajduje się na naszej stronie internetowej.
 9. Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich odbędzie się w sobotę 29 stycznia w Kędzierzynie-Koźlu. Zapisy do dziś w zakrystii. Wyjazd o godz. 9.15, koszt 35 zł. Serdecznie zapraszamy.
 10. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.15 w domu katechetycznym. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 11. Sanktuarium w Lublińcu-Steblowie i Towarzystwo Edyty Stein zapraszają do udziału w pielgrzymce śladami św. Edyty Stein do Nieniec, Holandii, Belgii i Czech w dniach 5-12 czerwca 2022 r. Więcej informacji na stronie internetowej parafii Steblów. Zapisy w zakrystii kościoła w Steblowie lub telefonicznie: 602555652 lub 600458627.
 12. W sobotę 05 lutego odbędzie się mierzenie alb dla dzieci pierwszokomunijnych, które w naszej parafii przystąpią do pierwszej komunii św. 22 maja. O godz. 9.00 zapraszamy dzieci z SP1, o godz. 9.30 dzieci z SP3, o godz. 10.00 dzieci z SP2 i SP4.
 13. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ryszarda Gawin, Jarosława Skomundek, Ewę Szura. Wieczny odpoczynek…
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość Niedzielny.
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.