Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła

30.01.2022

 1. Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński w nowej weekendowej formie. Następny kurs planowany jest na weekend 22-24 kwietnia 2022 r.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. Dziś w TVP 3 Katowice o godz. 18.00 w programie Credo zostanie wyemitowany materiał o Słudze Bożym kl. Alfonsie Mańce OMI z Lisowic. Zachęcamy do obejrzenia programu.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Caritas w klasztorze.
 5. W środę święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Przed kościołem zbiórka do puszek na siostry klauzurowe.
 6. Ze względu na trwający remont kaplicy fatimskiej wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas każdej Mszy św. komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 8. W czwartek wspomnienie św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo św. Błażeja.
 9. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia składka przeznaczona na Caritas parafialną. Nie ma Mszy św. szkolnej o godz. 17.00.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. Ok. godz. 13.50 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 11. W sobotę wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 błogosławieństwo chleba.
 12. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 13. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.15 w domu katechetycznym. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 14. Sanktuarium w Lublińcu-Steblowie i Towarzystwo Edyty Stein zapraszają do udziału w pielgrzymce śladami św. Edyty Stein do Nieniec, Holandii, Belgii i Czech w dniach 5-12 czerwca 2022 r. Więcej informacji na stronie internetowej parafii Steblów.
 15. W sobotę 05 lutego odbędzie się mierzenie alb dla dzieci pierwszokomunijnych, które w naszej parafii przystąpią do pierwszej komunii św. 22 maja. O godz. 9.00 zapraszamy dzieci z SP1, o godz. 9.30 dzieci z SP3, o godz. 10.00 dzieci z SP2 i SP4.
 16. Za tydzień przed kościołem Fundacja serce dla maluszka zbierać będzie datki dla małej Amelki. Dziewczynka choruje na amioplazję (wrodzone sztywności stawów). Amelka ma sztywne rączki w łokciach, przykurcze w nadgarstkach i stópki końsko-szpotawe. Ratunkiem jest kosztowana operacja na Florydzie której koszt to 3,5 mln złotych i specjalistyczne ortezy. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.
 17. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 19. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Helenę Liberka, Jadwigę Sklorz, Mariana Nowaka, Karinę Błaszak. Wieczny odpoczynek…
 20. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.