Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela zwykła

06.02.2022 

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. Dziś przed kościołem Fundacja serce dla maluszka zbiera datki dla małej Amelki. Dziewczynka choruje na amioplazję (wrodzone sztywności stawów). Amelka ma sztywne rączki w łokciach, przykurcze w nadgarstkach i stópki końsko-szpotawe. Ratunkiem jest kosztowana operacja na Florydzie której koszt to 3,5 mln złotych i specjalistyczne ortezy. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.
 3. Ze względu na trwający remont kaplicy fatimskiej wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W piątek wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Podczas każdej Mszy św. sakrament namaszczenia chorych. O godz. 10.00 dodatkowa Msza św. dedykowana wszystkim chorym i starszym.
 7. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.15 w domu katechetycznym. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 8. Za tydzień w niedzielę dzień fatimski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Różaniec o godz. 18.00. O godz. 18.30 Msza św. z intencjami zbiorowymi.
 9. Za tydzień w niedzielę z okazji zbliżającego się dnia zakochanych zapraszamy na babeczki ze szczyptą miłości. Młodzież ze wspólnoty Niniwa przygotuje pyszne wypieki, które rozprowadzać będzie po każdej Mszy św. Dochód z babeczek przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży.
 10. Zespół Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców rozpoczyna nabór do klas pierwszych oraz grup przedszkolnych. Z pełną ofertą można zapoznać się na portalu Facebook oraz stronie internetowej szkolaedyty.pl. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godz. od 8.00 do 15.00 oraz na plakatach wywieszonych w gablocie.
 11. Parafia św. Mikołaja organizuje pielgrzymkę do Rumunii: Siedmiogród i Morze Czarne. Termin od 25 czerwca do 4 lipca 2022 roku. Koszt 2900 zł. Zapisy do 11 lutego w kancelarii parafialnej parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Plan oraz szczegóły na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej tejże parafii.
 12. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Dorotę Osadnik, Krystynę Grabinską. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.