Ogłoszenia duszpasterskie 

VI Niedziela zwykła

13.02.2022

 1. Dziś dzień fatimski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Różaniec o godz. 18.00. O godz. 18.30 Msza św. z intencjami zbiorowymi.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś z okazji jutrzejszego dnia zakochanych zapraszamy na babeczki ze szczyptą miłości. Młodzież ze wspólnoty Niniwa przygotowała pyszne wypieki, które rozprowadza po każdej Mszy św. Dochód z babeczek przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży. Wszystkim zakochanym życzymy wytrwałości w miłości i wielu łask bożych oraz smacznych babeczek ze szczyptą miłości.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w domu katechetycznym.
 5. Kończy się remont kaplicy fatimskiej. Jeszcze tylko w poniedziałek i wtorek Msze św. w górnym kościele. Od środy zapraszamy na Msze św. w dni powszednie do dolnego kościoła. Prace remontowe wykonała firma Kowalik z Kosorowic koło Opola. Koszt remontu 68.750 zł.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych w domu katechetycznym.
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 9. W czwartek przypada 196 rocznica zatwierdzenia przez Stolicę Apostolską Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Msza św. w intencji zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o godz. 18.30.
 10. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam. Serdecznie zapraszamy.
 11. Zespół Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców rozpoczyna nabór do klas pierwszych oraz grup przedszkolnych. Z pełną ofertą można zapoznać się na portalu Facebook oraz stronie internetowej szkolaedyty.pl. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godz. od 8.00 do 15.00 oraz na plakatach wywieszonych w gablocie.
 12. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Za tydzień ukaże się nowy numer naszej parafialnej gazetki
  U Oblat.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzeja Okaj. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego wypoczynku i pięknej pogody. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.