Ogłoszenia duszpasterskie 

II Niedziela Wielkiego Postu

13.03.2022

 1. Dziś 13 dzień miesiąca i dzień fatimski. Msze św. jak w każdą niedziele. O godz. 18.30 Msza św. z intencjami zbiorowymi.
 2. Dziś również II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Przed kościołem zbiórka darów dla oblackich parafii na Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce. Dary we wtorek zostaną zawiezione do Zahutynia, a następnie na Ukrainę.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych w domu katechetycznym.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 8. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątki:

18.03.2022 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam

25.03.2022 – Apostolat Maryjny, Lektorzy dorośli

01.04.2022 – Krąg biblijny

08.04.2022 – Niniwa, Ministranci

 1. W piątek próba scholii o godz. 18.00, spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
 2. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Święty Józef jest szczególnym patronem braci zakonnych. Naszym współbraciom, braciom zakonnym życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki św. Józefa oraz zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.
 3. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 wystąpi chór Sonata z Kalet. Po Mszy św. poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej w formie wyśpiewanych stacji. Serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień składka przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Rusinowicach.
 5. Skauci Europy to ruch harcerski w którym poprzez wspólną grę, przygodę, życie w kilkuosobowych grupach – zastępach uczymy się współpracy, ćwiczymy zdrowie, charakter, zmysł praktyczny, rozwijamy ducha służby. Zapraszamy chłopców w wieku 12-16 lat na zbiórkę pokazową, która odbędzie się w najbliższą sobotę 26 marca. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 6. W dniach od 30.04 do 03.05.2022 odbędzie się w Lublińcu XXXII Zjazd Młodzieży Niniwa. Spodziewamy się ok 200 młodych z naszych oblackich parafii i szukamy dla nich noclegów. Zawracamy się z prośbą o otwarcie Waszych domów. Zapisy chętnych odbywają się w biurze parafialnym i zakrystii.
 7. Wielkopostny dzień skupienia Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę 26.03.2022 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bytomiu. O godz. 10.00 różaniec, o godz. 11.00 Eucharystia, o godz. 12.00 Konferencja, a następnie poczęstunek. Wyjazd z parkingu obok Domu Pogrzebowego o godz. 8.30, powrót ok godz. 14.30. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do wtorku 22.03.2022.
 8. W niedzielę 27.03.2022 podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych, które 22 maja będą obchodzić I Komunię św. w naszej parafii. Rodzice sami kupują książeczki. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców w kościele.
 9. Od 1 marca zostały zniesione limity osób w pomieszczeniach zamkniętych w tym w kościołach. Obowiązują jednak dezynfekcja i maseczki. Zapraszamy do kościoła na modlitwę.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz specjalne wydanie Gościa poświęcone św. Ojcu Pio w cenie 10 zł.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Stefana Bednarek, Piotra Bartocha, Władysława Szczepucha. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.