Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

08.05.2022

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii św. dla uczniów szkoły katolickiej. W tym tygodniu ze względu na biały tydzień Msze św. w tygodniu w górnym kościele.
 2. Czwarta Niedziela Wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych powołań. Z radością informujemy ze w sobotę w katedrze gliwickiej nasz parafianin Łukasz Rasztar przyjął święcenia diakonatu. Życzymy ks. diakonowi wielu łask Bożych i dobrego przygotowania się do święceń prezbiteratu. Informujemy również, że w Obrze 21 maja święcenia diakonatu przyjmie Łukasz Orłowski OMI, również pochodzący z naszej parafii.
 3. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Pod koniec maja rozpocznie się generalny remont górnej zakrystii obejmujący wymianę tablic i instalacji elektrycznej i prace remontowe. Szacowany koszt inwestycji to 77.990 zł. W pod koniec sierpnia pojawią się nowe meble. Obecnie czekamy na wycenę i akceptację projektu.
 4. Zapraszamy przez cały miesiąc na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, i na Apel Jasnogórski przy grocie o godz. 21.00.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań przed nabożeństwem majowym od godz. 17.30.
 7. W piątek dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem.

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00

– godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– godz. 18.00 nabożeństwo majowe

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem zakończona procesją różańcową, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę rodzin oblackich.

 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele katecheza przedchrzcielna, dla rodziców i chrzestnych.
 2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii św. uczniów szkoły katolickiej.
 3. Po dwu letniej przerwie zapraszamy w ostatnią sobotę miesiąca 28 maja na X Festyn Rodzinny U Oblat. Organizatorami festynu są: Powiat lubliniecki, miasto Lubliniec, Zespół Szkół im. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców oraz nasza parafia. Festyn odbędzie się na targowisku, a gwiazdą wieczoru będzie Arka Noego. Zaplanowano wiele atrakcji.
 4. Podczas Festynu Rodzinnego jedną z atrakcji będzie loteria „Lizak z niespodzianką” dlatego Caritas parafialna zwraca się z prośbą o ofiarowanie fantów. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub zakrystii. Na fanty mogą być przeznaczone takie rzeczy jak: zabawki, gry, przybory szkolne, kolorowanki, maskotki, słodycze, firmowe gadżety.
 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji i przebiegu XXXVI Zjazdu młodzieży Niniwa: rodzinom, które przyjęły pod swój dach młodzież, naszej wspólnocie Niniwa wraz z o. Mariuszem za przygotowanie zjazdu, wszystkim, którzy upiekli i podarowali ciasta, Dyrekcji szkoły katolickiej za udostępnienie szkoły, sponsorom. Niech Bóg błogosławi wszystkim którzy otworzyli serce i okazali pomoc.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Irenę Rajdok i Gotfryda Kamińskiego. Wieczny odpoczynek…
 8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.